AKP şaşırttı: Şimdi de tankların üretildiği fabrika özelleştiriliyor!

Gündem 20 Aralık 2018 10:44
Videoyu Aç AKP şaşırttı: Şimdi de tankların üretildiği fabrika özelleştiriliyor!
A
a

AKP özelleştirmeye doymadı temelli şaşırttı: Şimdi de tankların üretildiği fabrika özelleştiriliyor!

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Sakarya'daki 1. Ana Bakım Fabrikası özelleştirme kapsamına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı'na (MSB) bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü bünyesindeki 1. Ana Bakım Fabrikası özelleştirme kapsamında alındı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararı kapsamında yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) kararına göre; Sakarya Arifiye ilçesinde 1.8 milyon metrekare üzerine kurulu tesisin, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ve işletme hakkı süresinin 25 yıl olması öngörülüyor. Özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2019'a kadar tamamlanacak.

Fabrikada TSK'ya yönelik mal ve hizmet üretiminin devamlılığının sağlanması ve MSB kontrolünde yeni yatırımların yapılması da dahil olmak üzere ihale dokümanında ve işletme hakkı sözleşmesinde yer alacak hususlar, ÖİB ve MSB tarafından belirlenecek.

Uygulamada, teklif sahiplerinin savunma sanayi tesisi işletme deneyimleri, mali yeterlilikleri gibi MSB ve ÖİB tarafından uygun görülecek hususlar, ön yeterlilik kriteri olarak belirlenecek.

İŞÇİLER TEDİRGİN!
HaberTürk televizyonunda 'Paragündem' programına konuk olan Türk-iş Başkanı, skandal özelleştirme kararına dikkat çekerek, askeri fabrikaların özelleştirilmesini eleştirdi ve işçilerin korku içerisinde olduğunu dile getirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ