AKP torpili mi? 1 Yıl men edildi ama stada girebildi!

Spor 26 Kasım 2017 21:16
Videoyu Aç AKP torpili mi? 1 Yıl men edildi ama stada girebildi!
A
a

Trabzonspor’un “janbaşkan” olarak tanıdığı tribün lideri Mehmet Fındıkçı’nın...

Trabzonspor’un “janbaşkan” olarak tanıdığı tribün lideri Mehmet Fındıkçı’nın tribünlerden 1 yıl men edilmesine rağmen maçlara girdiği ortaya çıktı.

Fındıkçı, Trabzonspor stadında tribünlerde “Reis Sedat Peker Umuttur”  yazılı tişörtlerin organizasyonu nedeniyle ceza almıştı.

6222 Sayılı Kanuna muhalefetten açılan davaya göre 1 yıl men cezası alan Fındıkçı, diğer cezalılar gibi her maçın başında ve devre arasında karakola giderek imza vermesi gerekiyordu.

Ancak Fındıkçı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflara göre halen tribünlere girdiği anlaşıldı. Kamuoyunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la mitingteki görüntüleriyle tanıdığı Fındıkçı’nın, cezasına rağmen maçlara nasıl girdiği anlaşılamadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6222 Sayılı Kanun’un uygulanması hakkında, “Bir spor seyircisi olarak benim açımdan da en maalesef üzüntü verici tarafı, özellikle dönem dönem spora siyaset karıştırma konusunda bir takım ideolojik grupların yoğunlaşmasını görüyoruz. Bunu son derece spor açısından da sakıncalı görüyoruz. Spor sahaları siyasetin yapılacağı yer değildir. Spor sahaları, sporun yapılabileceği bir alandır, yapılması gerekli olan bir alandır”ifadelerini kullanmıştı

İşte o paylaşımlar:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ