AKP ve MHP'nin ittifak yapacakları iller belli oldu!

Gündem 7 Eylül 2018 23:46
Videoyu Aç AKP ve MHP'nin ittifak yapacakları iller belli oldu!
A
a

Cumhur ittifakı AKP ve MHP'nin ittifak yapacakları iller belli oldu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçim ve ittifaka ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kızılcahamam Kültür Sanat ve Su Festivali’nde açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, seçimde 30 il için ittifak sinyali verdi.

‘Önümüzde yerel seçimler var. Takribi olarak 7 ay sonra gidip oy kullanacağız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere Türkiye'mizde bulunan 30 büyük şehrin, seçimlerinin mevcut da seçilmiş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin aleyhine tezahür edebilecek olan bir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz ve bunun mücadelesini vereceğiz’ diyen Genel Başkan Yardımcsı Yıldırım, "Bunun manası nedir;  FETÖ’ye, PKK’ya, PYD'ye, HADEP'e ve bunun yancılarına, bunların işbirlikçilerine, onlarla beraber hareket eden siyasi partilere, Türkiye’nin bekası konusunda taviz vermeyeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde başta belirttiğim gibi 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı'na gönül veren siyasi partilerden oluşan bir yerel yönetimler olması için elimizden geleni yapacağız. Niyetimiz budur, mücadelemiz budur. Niyet hayır akıbet hayırdır" dedi.

1000
icon
mazlum Töydaş 9 Eylül 2018 07:58

gicikligina sizin hiç biri bize oy vermeyeceğim oyum yerel de chp ye

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ