AKP'yi karıştıran aday! Konu: Cinayet

Gündem 20 Şubat 2019 13:49
Videoyu Aç AKP'yi karıştıran aday! Konu: Cinayet
A
a

AKP'nin adaylarının skandalları bitmek tükenmek bilmiyor! Konu: Cinayet

31 Mart yerel seçimlerine adım adım gidilirken en çok tartışılan illerden birisi Şanlıurfa oldu.

AKP İÇİNDEN TEPKİ

Şanlıurfa’nın tartışılan bir başka ilçesi de Karaköprü oldu. Dün, AKP’nin Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Adayları açıklandı. Adaylar arasında yer alan Ufuk Karakeçili, parti içinden tepki gördü.

Şöyle ki; Karakeçili’nin adı 28 Kasım 2005 tarihinde Şanlıurfa Merkez Akziyaret Jandarma Karakolu önünde gerçekleşen cinayetlere adı karışmıştı. Olayda, bölgenin önemli ailelerinden olan Arslan ailesinden 2 kişi öldürülmüştü.

Cinayetlerin ardından Karakeçili’ye yakın olduğu iddia edilen kişiler tutuklanmıştı.
“GERÇEK KATİLLERİN CEZA ALMASI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERDİM”

Olayda babasını kaybeden Mehmet Ali Arslan, daha önce mezarlıkta yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

“Babamız ve ağabeyimiz bir jandarma karakolu önünde hain bir pusu soncunda öldürülmüşlerdir. Kardeşimiz Habib Arslan ise silahla yaralanmıştır. Bu ölümün bir takdiri ilahi olduğunu ve kaderlerinde yazıldığına inanıyoruz. Fakat tasarlanmış ve planlanmış bir şekilde bir jandarma karakolu önünde ve o zaman karakol komutanına gerekli önlemleri alınması için yazılı dilekçemiz olmasına rağmen,  dilekçemiz hasıraltı edildi.

Ben mahkemede sizleri öldüren veya öldürten, azmettiren gerçek katillerin ceza alması için büyük mücadele verdim. Fakat ne yazık ki burası Türkiye... Gerçek katiller ceza almadılar, masum insanlar cezalandırıldılar. Bunu da kendileri istedi, boyunları kırılsın.”

İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

2014 yılından beridir Karaköprü AKP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Aksoy sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini açıkladı. Aksoy, “15 Kasım 2014 tarihinden itibaren yürütmekte olduğum AK Parti Karaköprü İlçe Başkanlığından bugün itibari ile istifa etmiş bulunmaktayım. İlkemiz, sloganımız olmuştu tevazu, samimiyet ve gayret ancak bunlarla da olmuyormuş.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ