AKPli isim güldürdü: Adam gibi muhalefet yapıyor

Gündem 12 Eylül 2017 17:02
Videoyu Aç AKPli isim güldürdü: Adam gibi muhalefet yapıyor
A
a

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal yaptığı açıklamada MHP lideri Devlet Bahçeli'yi CHP ile karşılaştırarak adam gibi muhalefet yaptığını iddia etti.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, muhalefet liderlerini kıyasladı. Ünali, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için 'adam gibi muhalefet yapıyor' ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Antalya'nın Manavgat ilçesinde partisinin 6'ncı ilçe olağan kongresinde açıklamada bulundu.

‘MUHALEFET YAPMAKLA DÜŞMANLIK FARKLI’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Ünal, "Bu ana muhalefet siyasi olarak muhalefet mi yapıyor yoksa düşmanlık mı yapıyor? Bunlara doğru bakalım. Muhalefet yapmakla düşmanlık yapmak farklı şeylerdir. Cumhuriyet Halk Partisi muhalefet yapmıyor. CHP apaçık düşmanlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı yapıyor” ifadelerini kullandı.

‘SEÇİLMİŞ MEŞRU HÜKÜMETE SİVİL DİKTA DİYOR’

Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerinin ardından sözü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye getiren Ünal, "Dönün bir de MHP’ye bakın, dönün bir de Devlet Bahçeli’ye bakın. Devlet Bahçeli ne yapıyor, adam gibi muhalefet yapıyor. Siyaset üstü meseleler, Türkiye’yi ilgilendiren meseleler söz konusu olduğunda diyor ki ‘Bu milletin seçtiği hükümetle beraberim. Bu millete saygı duyuyorsam, bu milletin seçtiği hükümete de saygı duymalıyım. Bir durum olduğu zaman, yanında olmalıyım’ diyor. Bunlara bakıyorsunuz, seçilmiş meşru hükümete ‘sivil dikta’ diyor, her iki kişiden birinin oyunu almış, seçilmiş meşru cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diyor" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU