AKPliler doymuyor! Kavakçı'ya vekil maaşı yetmedi üstüne...

Gündem 6 Ağustos 2019 12:46
Videoyu Aç AKPliler doymuyor! Kavakçı'ya vekil maaşı yetmedi üstüne...
A
a

Yurttaşlar iş bulamıyor, AKP’liler çift maaşlı: Kavakçı’ya vekil maaşı yetmedi…

AKP’nin kamu kurumlarını aile şirketi gibiyönetmesine yönelik tepkiler devam ederken, her gün bir başka skandal da ortaya çıkıyor. Özellikle belediyelerde eş, dost- akraba istihdamının geldiği nokta “Yok artık” dedirtiyor. Son olarak, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın milletvekili seçilmesinden sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul AŞ. personel listesindeki kadrosuna devam etmesi “çift maaş” kuşkularına yol açtı.

Metro AŞ’nin Tasarım Hizmetleri Müdürlüğü’nde 2669 sicil numarasıyla tasarım mühendisi olarak personel listesinde görünen Kavakçı’nın kıdem durumu, maaşı ve IBAN numarasının yazılı olması, Kavakçı’nın milletvekili maaşının yanısıra belediye iştirakinden de maaş aldığı iddialarını doğurdu.

AYRILIŞ TARİHİ YER ALMIYOR

Cumhuriyet’ten Miyase İlknur’un haberine göre, personel listesinde kök ücreti 3 bin 340 lira olan Kavakçı’nın bin 169 lira görev tazminatı, 120 lira kıdem ücreti ve 167 lira da eğitim tazminatı aldığı yazılı. Toplamda aldığı maaş tutarı 4 bin 796 lira olan Kavakçı’nın işten ayrılış tarihi halen boş olduğuna ve IBAN numarası halen kayıtlarda olduğuna göre diğer personelle birlikte maaşının da otomatik olarak yatması gerekiyor.

SAP adı verilen personel listesinde de adı görülen Kavakçı’nın Metro AŞ sitesinde de resimli kimlik kaydı halen yer alıyor. Personel listesinde ayrılan personelin işten hangi tarihte ve hangi nedenle ayrıldığı tek tek yazılırken Kavakçı’nın ayrılış tarihi ise boş bulunuyor.

KAVAKÇI AİLESİ ÜST DÜZEY KADROLARI KAPATMIŞ DURUMDA

Kavakçı ailesinden birçok kişi halen bürokraside ve siyasette üst düzey kadrolarda görev yapıyor. Eski milletvekili Merve Kavakçı, büyükelçi olarak atanırken Ravza Kavakçı Kan halen AKP İstanbul Milletvekili. Mariam ve Gülhan Kavakçı Cumhurbaşkanı Danışmanlığı görevini sürdürürken, Erva Kavakçı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nde Proje direktörü olarak çalışıyor.

Sözcü Gazetesi yazarı Necati Doğru’nun bir yazısında liste halinde verdiği Kavakçı ailesinin devletteki görevleri bununla da sınırla kalmıyor. Ravza Kavakçı’nın eşi Osman Kan, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü, Elif Kavakçı ise Emine Erdoğan’ın moda tasarımcılığını yapıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR