Akşener: Suud kralına yas ilan edenler neden tren kazasına yas ilan etmiyor!

Gündem 9 Temmuz 2018 14:54
Videoyu Aç Akşener: Suud kralına yas ilan edenler neden tren kazasına yas ilan etmiyor!
A
a

Meral Akşener: Suud kralına yas ilan edenler neden tren kazasına yas ilan etmiyor!

Çorlu'da yaşanan tren kazasının tartışmaları devam ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Akşener, bugün Saray'da yapılması planlanan yemin törenine atıfta bulunarak, 'Yas ilan edilmesi ve törenin iptal olması için' çağrıda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı mesajında: "Bir ülkede, dünyanın en güvenli ulaşım ağı olarak kabul edilen demiryollarının altındaki toprak çekilebiliyorsa, ortada ciddi sorumluluklar var demektir. Her tür faaliyete rant penceresinden bakan bir anlayışın idaresinde, ülkenin altındaki toprağın çekilmediğine şükretmek lazım. Cenazelerimizi kaldıralım, yaralılarımızdan güzel haberler alalım, ilk iş, siyasi ve bürokrat, bu olayın sorumlularının yakasına yapışacağım.

Demiryollarındaki kontrollerin kim tarafından ve nasıl yapıldığı, bakım ve onarım ihalesinin neden iptal edildiği, henüz 2 aylık bir hattın nasıl böylesine basit bir sorunla 24 cana mal olduğu sorularının peşinde olacağım. İlkyardım hizmetlerinden daha hızlı ilan edilen ‘Yayın Yasağı’, bu sorumluluğu yerine getirmemize engel değildir. Ayrıca, Suud Kralı’ının vefatıyla ‘Milli yas’ ilan eden iktidarın, bunca kaybımızın ardından, neden yas ilan etmediğini merak ediyorum" ifadelerini kullandı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ