Akşener'den çok sert Reza Zarrab ve Man Adası açıklaması

Gündem 2 Aralık 2017 15:28
Videoyu Aç Akşener'den çok sert Reza Zarrab ve Man Adası açıklaması
A
a

"Bir dolandırıcıyı nasıl en yüksek ağızdan 'hayırsever' olarak tanıttınız?" dedi.

İşte Meral Akşener'in açıklamaları:

"TÜRKİYE'NİN İTİBARI BEŞ PARALIK EDİLDİ"

Amerika’da ortaya çıkan çirkinlik Türkiye’nin itibarını yurt dışında iki paralık etmiştir. İYİ Parti olarak bizim bu duruma müsaade etmemiz mümkün değildir. Ayrıca Amerika’da görülen o mahkemede Türkiye’nin mağdur ülke olarak müdahil ülke olması gerekmektedir. Çünkü bu kadar paralar uçuşmuş havada Türk hazinesine ne girmiştir?

"RÜŞVET ALAN ŞAHISLAR DERHAL SORUŞTURULMALIDIR"

Dolayısıyla burada mağdur olan ülke Türkiye’dir. Mağdur edilen Türk milletidir. O nedenle Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının bekasının eşittir Türkiye’nin bekasıdır algısının yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Şuna rüşvet verdim, buna rüşvet verdim diye anlattığı şahısların çok hızlı bir şekilde Türkiye’de soruşturulması, kovuşturulması gerekmektedir. Bu kadar sakil, Türkiye’nin itibarını iki paralık eden bu zikzaklara bir an evvel son verilmelidir. Biz İYİ Parti olarak bu konuda milletimizi ve devletimizi mağdur görüyoruz o nedenle meseleye bu pencereden bakıyoruz.

MAN ADASI

Bir başka mesele ise Sayın Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği dekontlar… Alışık olduğumuz bir tarz, sahte, fotokopi, aslını isteriz oraya dağıtın buraya dağıtın. Bunların hepsi yapıldı edildi. Fakat orada çok ilginç bir şey var, ‘giden para’ deniliyor, Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki, hayır onlar ‘gelen para’ diyor. Görüyoruz ki 2017’de MAN Adası için kanun çıkarılmış. Bu çerçevede baktığımız zaman soru şu; Hangi şirkete gitti….

"ENİŞTE 1.5 MİLYON DOLARI EMEKLİ MAAŞI İLE Mİ BİRİKTİRDİ?"

Adı geçen şahıslar ne yaptı da bu paralar kazanıldı. Esasında bu paraların kaynağı meselesidir. Yani ahlaki olarak bir Cumhurbaşkanı’nın torunu, oğlu, dünürü, kardeşi vs vergi verilmeyen bir yere kazancını göndermesi gayri ahlakidir. Bu başka bir şey. Ama o özel kalem 1 buçuk milyon doları nasıl kazandı? Yani ne enişteymiş. Bu enişte darbeleri haber veriyor, milyon dolarları kazanabiliyor. Emekli öğretmen bu arkadaş. Nasıl bir becerikli enişte bu, emekli maaşından mı bu paraları biriktirdi de yolladı. Dolayısıyla bu mesele de çok su kaldırır. Türkiye’de yolsuzluğun, Türkiye’de rüşvetin, Türkiye’de ciddiyetsizliğin ne hale geldiğini gösteren ve Türkiye’ye dünyanın her tarafından iki paralık eden bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız.

"CUMHURİYET DEĞERLERİNE YENİ BAŞTAN DÖNMEK ÜZERE YOLA ÇIKMIŞ BİR PARTİYİZ"

İYİ Parti yolsuzlukla mücadele etmek, İYİ Parti Türkiye’nin itibarını yeniden yükseltmek, Artvin’e girerken ‘Cumhuriyet şehrine hoş geldiniz’ yazıyordu, yani Cumhuriyet’in kazanımlarını paramparça eden bu yönetim anlayışını demokratik usullerle, sizlerin oylarıyla gönderip tekrar bu itibarı yeniden inşa etmek ve Cumhuriyet değerlerine yeni baştan dönmek üzere kurulmuş ve iktidar iddiasıyla yola çıkan bir partiyiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ