Akşener'den hiçbir TV'nin göstermediği kongrede efsane konuşma: 15 Temmuz'da kaçıp...

İYİ Parti 1 Nisan 2018 15:21
Videoyu Aç Akşener'den hiçbir TV'nin göstermediği kongrede efsane konuşma: 15 Temmuz'da kaçıp...
A
a

Akşener'den hiçbir TV'nin göstermediği kongrede efsane konuşma: 15 Temmuz'da kaçıp...

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, partisinin 1. Olağanüstü Kurultayı'nda Erdoğan'a yüklendi.

İYİ Parti, 1. Olağanüstü Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkan Erdoğan'ı çok sert sözlerle eleştirerek, "15 Temmuz'da uçaklarla kaçıp, güvende olduğunu anlayınca kahramanlık taslayan bir lider" ifadelerini kullandı.
İyi Parti, kuruluşunun ardından ilk olağanüstü kongresini bugün gerçekleştiriyor. İYİ Parti Kurultayı'nda yaşanan yoğun ilgi yaşanıyor. Ankara Spor Salonu kısa zamanda doldu büyük bir kalabalık kurultayın yapıldığı salona girebilmek için bekliyor. Öte yandan binlerce partilinin akın ettiği tarihi kongreyi yayınlayacak televizyon kanallarının kongreye gelmediği gözden kaçmadı. Kongreyi sadece Halk TV ve TELE1 TV yayınlıyor. 

"FETÖ'YE BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ..."

Meral Akşener, salona özel bir koreografi ve müzik eşliğinde girdi. Kürsüde bir konuşma yapan Akşener, "28 Şubat'a da FETÖ'ye de boyun eğmedik, bugün de boyun eğmeyeceyeğiz"​ dedi.

Kurultayda katılımcılar arasında, eski AKP’li Abdüllatif Şener de yer aldı.

AKŞENER'İN KONUŞMASI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına, bir an bile gözünü kırpmadan toprağa şehit düşen şehitlerimize selam olsun.

21. yüzyılda Türkiye'yi huzur ve güven içinde taşıyacak kadromuz buradadır. Minnetlerimi, şükranlarımı, muhabbetlerimi sunuyorum. Değerli dava arkadaşlarım, bu büyük buluşmayı hazırlayan herkese teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin her yerindeki kadınlara sesleniyorum. Sizler güven ve huzur içinde yaşamalısınız.

İYİ Parti sizindir. Türkiye'nin her yerindeki gençlere sesleniyorum. Üreterek, çalışarak mutlu olacağınız Türkiye'yi hak ediyorsunuz. İYİ Parti sizindir.

Erkeklere sesleniyorum. İşinizde, evinizde huzurla yaşamak istiyorsunuz. İYİ Parti sizindir.

Taksicisinden, ayakkabıcısına, pazarcısına kadar tüm esnaflara, mimarlardan doktorlara kadar tüm meslek mensuplarına sesleniyorum. Emeğinizin karşılığını almak istiyorsunuz. İYİ Parti sizindir. 

Bu kurultay İYİ Parti'nin değil, hepimizindir. Artık çözümsüzlük ve umutsuzluk batağına saplanmak yok. Artık güç simsarlarından korkmak yok. 

Bizler bu ülkenin gidişatına dur demek zorundayız. Artık bu ülkede iyilikleri konuşmanın zamanı geldi. 

Hepimiz biliyoruz; ülkemizdeki bu sessizlik huzurun sessizliği değil, korkunun sessizliğidir. İnsanlarımız konuşursak başımıza bir şey gelir mi korkusundan suskunlaşmıştır. 

Ekonomi tepetaklak olmuş yokuş aşağı olmuşken, korkunun sessizliğini huzurun sessizliği gibi yutturuyorlar. Biz iyiler o duvarı yıkacağız ki insanlar düşüncelerini korkmadan söyleyebilsinler.

Bizler korkudan susanlar değiliz. Bizler, bağıranlardan korkup boyun eğenlerden hiç değiliz. 

28 Şubat'a da FETÖ'ye de boyun eğmedik, bugün de boyun eğmeyeceyeğiz.

Bu ülkeyi yönetenler sizlere söylüyorum; artık bu milletin aklıyla alay edemeyeceksiniz. Bizler buna izin vermeyiz, vermeyeceğiz.

Bir tek gün ama bir tek gün nefes aldırmadığınız bu millete canınızın istediği gibi davranamazsınız.

Hiç kimse milletten büyük değildir. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir. 

Ülkenin tüm kaynakları ırk, din, mezhep, politik, cinsiyet ayrım yapılmadan herkese eşit dağıtılmalıdır.

Güçlü, güçsüz herkesin güvenliği devlete aittir.

Ahlak bilim ve hesap verebilirlik insan olmanın temel değerleridir.

İnanç özgürlüğü ve teşebbüs özgürlüğü hukukun güvencesi altındadır.

Bizi bizim yerimize tarif etmeye çalışanlar boşuna uğraşmasınlar. Bizler siyasi yelpazeye sığmayacak kadar geniş vizyona sahibiz.

Kötülerin ve kötülüklerin karşısında birlikte duracağız ve biz kazanacağız!

Çünkü millet biziz. Biz, görmezden gelen suskun milyonların eliyiz, diliyiz, vicdanıyız. Bu salonu dolduran kıymetli arkadaşlarım; 5 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'nin dört bir yanında milletimiz için çalışan dava arkadaşlarım, ileride bugünü çok net hatırlayacaksınız. O gün gönül rahatlığıyla çocuklarınıza sen huzur içinde yaşıyorsun ya, biz o gün bu salonun içinde ve dışındaydık diye gururla anlatacaksınız. 

Güzelim Türkiye Cumhuriyeti yalanlar cumhuriyeti olmaktan kurtulsun diye siyaset yapıyoruz. Söyleyin biz yapmıyorsak kim yapacak? Elbette biz. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız.

Bugün kendi ikbal ve makamlarını korumak için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Ölçüleri makam ve mevkilerini korumak olunca her şey kutsal, her şey milli. Makam ve mevkilerine dokunan herkes düşman onlar için.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ