Akşener'in afişlerine çirkin saldırı...İYİ Parti'den açıklama!

Gündem 30 Mart 2018 16:37
Videoyu Aç Akşener'in afişlerine çirkin saldırı...İYİ Parti'den açıklama!
A
a

Meral Akşener'in afişlerine çirkin saldırı...İYİ Parti'den açıklama!

İYİ Parti’nin yarın yapacağı olağanüstü kongre öncesi astığı tanıtım afişlerinin Ankara’da toplatılması tepki topladı. Kongrenin duyuru çalışmalarına diğer birçok büyükşehirlerde de izin verilmediğini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Olağanüstü Kongremiz için her parti gibi tanıtım ve duyuru çalışmaları yapıyoruz. Kaynağını bildiğimiz baskılar sonucu, binlerce açık hava ilan panolarının olduğu büyükşehirlerde ve Başkentimizde, bu imkan İYİ Parti’ye kullandırılmadı. Farklı yöntemlerle çalışmak istedik, her tür bürokratik engel çıkarıldı. Bizler, hukukumuz ve devletimizin görevlileri ile karşı karşıya gelmemize neden olacak adımlardan kaçınarak, kan içip kızılcık şerbeti dedik. Ancak, tahammülsüzlüğe bakın ki, kısıtlı imkanlarla ve tamamen İYİ insanların katkılarıyla yaptığımız afiş ve pankart çalışmamıza bile tahammül edilemedi. Oysa demokrasi tahammül ister, saygı ister. Tepkimiz tahammülsüzlükten ziyade, saygısızlığadır.”

AFİŞLER MALUM ÇEVRELERDE SÖKÜLÜP ATILIYOR

İYİ Partinin astığı afişlerin Ankara’da toplatıldığı ve yırtıldığı fotoğrafları basınla paylaşan Müsavat Dervişoğlu, “Türkiye’nin en üst mevkiden itibaren yüz yüze kaldığı nobran davranış, sokağa da tahammülsüzlük ve çirkin saldırılar olarak yansıyor” diye konuştu. Dervişoğlu şunları kaydetti:


“Bu fotoğraflar, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan. Aynı noktalarda, aynı direklerde daha kısa süre öncesine kadar bir başka siyasi partinin afişleri vardı.Ve hala da birçoğu duruyor. Ancak İYİ Parti’nin üzerinde Genel Başkan’ımızın fotoğrafları bulunan afişleri, bizce malum kişi ve çevrelerde sökülüp, çöp gibi yerlere atılıyor. Bu tahammülsüzlüğü, iradesinden zerre şüphe duymadığımız milletimizin takdirine sunuyoruz. Ve bilinmesini isteriz ki, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi engelleri çıkarırlarsa çıkarsınlar, 1 Nisan Pazar günü, Allah’ın izni ve Milletimizin teveccühüyle, bayram gibi, düğün gibi bir kongre yapacağız.”

"GENEL BAŞKANIMIZ İÇİN DE SÜRPRİZ OLACAK"

Kongreye Türkiye’nin her köşesinden vatandaşların katılacağını aktaran Dervişoğlu,“Türkiye, Pazar günü, demokrasi tarihinin en büyük kongrelerinden birine sahne olacak. Bu yalnızca İYİ Parti organizasyonu değil. Bu, Milletimizin bir çıkış yolu gördüğünde nasıl harekete geçebildiğinin de kanıtı. Kongremize özel müziğimiz ve koreografimiz, her tür takdiri hak eden Genel Başkanımız için de sürpriz olacak” şeklinde konuştu.

Kongrenin ana sloganının, “İYİ’ler Kazanır”, alt sloganınınsa, “Kendine Güven… Bize Güven… Türkiye’ye Güven” olacağını söyleyen Dervişoğlu, “Türkiye İyi Olacak diye yola çıkan İYİ’ler olarak ilan ediyoruz ki; her şartta demokrasi ve mutlu bir Türkiye mücadelemiz sürecek. Pazar günü Milletimizle buluşarak, gücümüze güç katacağız. Türk Milleti, baskılardan yılmayacağını ve tehditlerden korkmayacağını dünya’ya ilan edecek” dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İYİ Partili Dervişoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/PKK ve Türkiye arasında “arabulucu rolü oynamak istiyorum” açıklamasının sorulmasına şöyle cevap verdi:

"TÜRKİYE'NİN ESKİ İTİBARINI KAZANDIRACAĞIZ"

“Dış politika ile ilgili Türkiye elbette ki bir dar boğazın içerisindedir. Dünyada tartışılır ülke konumuna düşürülmüştür. Ama biz Türkiye’nin dış dünyada eski itibarını kazanmasından yana bir duruş sergiliyoruz. Türkiye’nin kaybedilen itibarının yeniden kazanılması yolunda da hükümete zaman zaman görüşlerimizi medya aracılığı ile iletiyoruz. Türkiye eskiden olduğu aktif ve ihtiyatlı bir politika takip etmelidir. Maceraperest bazı çıkışlar özellikle batı ülkeleri nezdinde irtifa kaybetmektedir. Türkiye büyük bir devletin adıdır Türk milleti de büyük bir milletin adıdır.”

İSMAİL KAHRAMAN KONUSU

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis’te sahnelenen tiyatro gösterisinde kadın oyuncuları sahneden indirmesine yönelik soruya ise Dervişoğlu, “Bunlar yanlış şeylerdir. Ülkeyi yönetenler tahammül sahibi olmalıdırlar. Mizahı kabul etmeyen karikatüristi mahkemeye tiyatrocuyu hapse mahkum ettiren bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Bunlar demokratik toplumlarda kabul gören durumlar değildir. Biz İYİ Parti’yiz iyi şeyler yapmak ve iyi şeyler söylemek üzerine kurulduk. Söylemlerimizi sadece eleştiriler üzerine bina etmiyoruz. Harekete ve husumete dayalı kötü dilin terk edilmesinin doğru olacağı kanaatini taşıyoruz“ diye konuştu.

"İHSANOĞLU İLE İLGİLİ MUHATAP MHP"

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in, Ekmeleddin İnsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin demokrasiye kurduğu bir tuzaktı” sözlerine yönelik gelen soruya Dervişoğlu, “Bu sorunun cevabını eğer bir tuzak vardı ise tuzak kim kurduysa ona sormak lazım. Muhatap alınan soru da MHP ve onun Sayın Genel Başkanıdır. Ona yönetilirse daha yerinde olur. Bu konuda maksadı aşan ifadelerde bulunmak istemiyorum“ dedi.

“Afişleri toplatan malum çevreler kısmını biraz açabilirmisiniz?” şeklindeki soruya cevap olarak ise Dervişoğlu, şunları dile getirdi:

"İKTİDAR İYİ PARTİ'DEN KORKUYOR"

“Birilerini büyütmek istemiyorum. Her alanda bir tahammülsüzlük söz konusu. Netice itibariyle Sayın Genel Başkanımızın resminin üzerinde olduğu afişler. Daha önce başka siyasi partilerin kongreleri de gerçekleşti. Saray’ın yeni ortağı da geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştirdi. Ankara’nın her yeri posterlerle doluydu. Hiç kimse ona tepki göstermedi. Hiçbir pankart yerinden inmedi. İYİ Parti’ye neden böyle bir tahammülsüzlük vardır? diye sormaya da gerek yok. Sorunun cevabı da herkes tarafından malumdur. İktidar güçleri İYİ Parti’den iyilerden korkuyor. Ama hangi kötülüğün muhatabı olursak olalım iyilik yapmaktan ve iyi şeyler söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Yapanlar malumdur ifadesini nasıl açabilirim, iktidar ve yanlıları. Kim tahammülsüzse onlardır. Beni asıl üzen tahammülsüzlükten ziyade saygısızlıktır. Türkiye’ye demokrasi ikliminin tekrar kazandırılması lazımdır. İYİ parti de bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir. “

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ