Akşener silahlı eğitim kamplarıyla ilgili savcılığa gitti!

Gündem 17 Ocak 2018 17:20
Videoyu Aç Akşener silahlı eğitim kamplarıyla ilgili savcılığa gitti!
A
a

Akşener, iddiasıyla ilgili savcılığa bilgi verdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğu" iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında bilgi verdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gündeme getirdiği iktidara yakın grupların Türkiye’nin çeşitli illerinde yasadışı kamplarda silahlı eğitim gördükleri iddiası ile iligili yerleri belgelemesinin ardından Meral Akşener savcılığa gitti.

"Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğu" iddiasına ilişkin bilgisine başvurulmak üzere Ankara Adliyesine davet edilen Akşener, avukatı ile birlikte geldi.
Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Ramazan Dinç ile görüşen Akşener, yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından adliyeden ayrıldı.

NE OLMUŞTU?
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Son dönemde üniformalar, uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin” demişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ