Ali İhsan Yavuz ilk kez konuştu

Gündem 24 Haziran 2019 20:09
Videoyu Aç Ali İhsan Yavuz ilk kez konuştu
A
a

AKP'li Ali İhsan Yavuz Seçimlerden sonra ilk kez konuştu

23 Haziran seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu, rakibine büyük fark attı.

AKP’nin Seçim İşleri’nden Sorumlu Genel Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, seçimlerle ilgili olarak ilk kez konuştu.

31 Mart seçimlerinde, AKP İBB’yi kaybedince arka arkaya yapılan itiraz açıklamalarını çoğunlukla Ali İhsan Yavuz yapmıştı. Yavuz, “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu ama fark edemedik” şeklinde açıklamalarıyla sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Yavuz, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul'u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi.

Biliyoruz ki demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır.
 

İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır.

Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor,sonucun hayırlı olmasını diliyorum.Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam..."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR