Ali Türkşen'den YAŞ tepkisi: Sizin yapacağını YAŞ'ın...

Gündem 2 Ağustos 2019 21:19
Videoyu Aç Ali Türkşen'den YAŞ tepkisi: Sizin yapacağını YAŞ'ın...
A
a

‘Kardak Kahramanı’ olarak bilinen Ali Türkşen’den ‘YAŞ’ tepkisi: ‘Sizin yapacağınız YAŞ’ın…’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı. Kalın, 14 general ve amiralin üst rütbeye, 40 albayın ise general ve amiralliğe yükseltildiğini duyurdu.

TEPKİLER DİNMİYOR

YAŞ Toplantısı’nda alınan kararlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandı. YAŞ kararlarında, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine karşı mücadele eden, Zeytin Dalı Harekatında başarıyla görev yapan bazı subayların görev sürelerinin dolmamasına rağmen emekli edilmesi tepkilere neden oldu.

KARDAK KAHRAMANIYDI

“Kardak Kahramanı” olarak bilinen eski SAT komandosu emekli Kurmay Albay Ali Türkşen de kişisel Twitter hesabından YAŞ kararlarına tepki gösterdi. Türkşen, “Bekleme süresi dolmadığı halde kadrosuzluktan emekli edecek ne gördünüz acaba? Bu ne telaş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Türkşen ilk notunda; “Sizin yapacağınız YAŞ’ın… Bugünden itibaren 20 yıl sayın. 20 yıl sonra sonra bugünleri hatırlarsanız, ne ara biz bu hale geldik demek için. Daha da başka bir şey söylemeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Türkşen tweet dizine ise şöyle devam etti:

“YAŞ’lar öyle eskisi gibi 4 gün sürmüyor artık. Cevaplanacak üç soru olunca uzatmanın alemi yok tabii.
1. Bu adamın bize yakın eşi, dostu var mı? Yani bizden mi?
2. Bu adam bize mi sadakat gösterir, devlete mi?
3. 1. ve 2. soruların yanıtı olumsuzsa bile şimdilik işimize yarar mı?”

Yazmayayım diyorum ama

“Yazmayayım diyorum duramıyorum. Bekleme süresi dolmadığı halde kadrosuzluktan emekli edecek ne gördünüz acaba? Bu ne telaş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz? Yıllarca hapis yatıp, çıkınca gıkını çıkarmadan canla başla göreve devam eden komutanlar ne kabahat işlediler acaba?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ