Alkışçı generalin peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı

Gündem 4 Eylül 2018 11:23
Videoyu Aç Alkışçı generalin peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı
A
a

Alkışçı general İsmail Metin Temel'in peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde adı sık sık gündeme gelen 'Afrin komutanı' Orgeneral İsmail Metin Temel'in, peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları’nı yöneten İsmail Metin Temel, son Yüksek Askeri Şura toplantısında ‘orgeneralliğe’ terfi etmişti.

Teğmenlikten başlayarak bir kez hariç sürekli terör olaylarının olduğu bölgelerde görev yapan Orgeneral Temel’in, peşmerge kıyafetli fotoğrafları ortaya çıktı. Sosyal medyada, ‘özel görevde’ çekildiği yazılarak paylaşılan fotoğraflarda, Temel Paşa’nın elindeki Kalaşnikof marka piyade tüfeği ve poşusu dikkat çekti.

Vatan gazetesinde yer alan heberde, fotoğrafların 1990’lı yıllarda çekildiği ifade edilirken, Özel Kuvvetler’de de görev alan Temel Paşa’nın, 1994 yılında Barzani ile Talabani arasında Kuzey Irak’ta çıkan çatışmalarda bölgede görev alan Türk askerleri arasında olduğu ifade edildi.

Türkiye’de ilk kez korgeneral rütbesiyle ordu komutanlığı görevini üstlenen Temel Paşa, son seçimlerde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘apoletlerini sökeceğim’ tartışmasıyla da gündem olmuştu.

1000
icon
Abittin ÖZTÜRK 6 Eylül 2018 15:00

Şaşırdıkmı ,hayır çünkü, bu hükümet iktidarında, biz çok kazılan hendeklere yol verikdiğini ve o hendeklerin belediyenin yani devletin dozerleriyle,iş makinalarıyla yapıldığınıbgördük Devletin içinde fetocuları gördük ve hala görüyoruz ,Ergenokon'la Askeriyenin ne hale getirildiğini gördük vs vs Yollara ,köprülere,avmlere değil Sanayileşmeye üretimin çoğalmasına ,ithalattan fazla ihracata sevindiğimiz günlerde biz uyanmış oluruz İnşallah

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ