Almanya Dışişleri'nden flaş 'vize serbestisi' önerisi!

Gündem 28 Nisan 2017 15:58
Videoyu Aç Almanya Dışişleri'nden flaş 'vize serbestisi' önerisi!
A
a

Türkiye ile Avrupa Birliği müzakerelerinin durdurulması fikrine karşı çıkan Almanya Dışişleri Başkanı Sigmar Gabriel, referandumda ‘Hayır’ diyenlere vize muafiyeti getirilmesini önerdi.

Malta’da bulunan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar GabrielAB Dışişleri Bakanları toplantısı sonrası başkanlık anayasasının oylandığı referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Gabriel, AB ülkeleri arasında tartışılmaya başlanan Türkiye ile AB müzakerelerinin durdurulmasına karşı çıktı: “Biz ilişkilerin durdurulmasının tamamen yanlış olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

''Referandumda karşı oy kullananlara vize muhafiyeti verilmeli''

Alman bakan, geçen günlerde gündeme getirdiği ‘seyahat kolaylığı’ önerisini referandumun ‘Hayır’ oyu kullananlara da verilmesini gerektiğini söyledi:  “Entelektüleller, sanatçılar, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşları için neden vize muafiyeti getirmiyoruz? Yani herkes için değil ama, Türkiye’nin referandumda karşı oy kullanan ve demokratik olmayı hedefleyen kesimine. Ben onları hayal kırıklığına uğratmamamız gerektiğini düşünüyorum.” 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ