Alpay ve Altan'a şok: AYM 'tahliye' dedi, mahkeme reddetti!

Gündem 11 Ocak 2018 22:57
Videoyu Aç Alpay ve Altan'a şok: AYM 'tahliye' dedi, mahkeme reddetti!
A
a

Şahin Alpay’ın tutukluluğuna devam kararı verildi. Diğer sanıklardan Mehmet Altan hakkında karar bekleniyor.

AYM Genel Kurulu, bugün yaptığı toplantıda FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi eski yazarlarından Şahin Alpay ve yazar Mehmet Altan ile Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın bireysel başvurularını görüştü.

Anayasa Mahkemesi’nin, 6’ya karşı 11 üyenin oy çokluğuyla Alpay, Altan ve Günay'la ilgili hak ihlali kararı verdiği belirtildi. Yüksek Mahkemesi’nin Şahin Alpay ile Mehmet Altan hakkında hak ihlali olduğuna hükmetti. Hak ihlali kararına rağmen mahkeme Şahin Alpay'ın ve Mehmet Altan'ın tahliye talebini reddetti. Öte yandan aynı mahkeme, diğer tutuklu yazarlar Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da tahliye taleplerini oybirliğiyle reddetti. Mahkeme ret gerekçesinde AYM'nin kararının tebliğ edilmediği nedeniyle ret kararı verildiğini belirtti.

Anayasa Mahkemesi Twitter hesabından ise alt mahkemeye yanıt verildi. AYM, Twitter'dan, "Anayasa Mahkemesi Mehmet Hasan Altan, Şahin Alpay ve Turhan Günay başvurusunda, başvurucu hakkında uygulanan tutuklama tedbirine ilişkin karar vermiştir. Kararın basın duyurusu ve tam metnine Mahkemenin internet sitesinden ulaşılabilir" ifadelerini paylaştı.


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ