Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu!

Gündem 6 Kasım 2017 13:32
Videoyu Aç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu!
A
a

Tuna Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Melih Gökçek'in istifası ile boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına, AKP’nin adayı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. Belediye Meclisi toplantısında yapılan seçimde Tuna Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Seçimde Mustafa Tuna 104 oy aldı, 29 boş oy kullanılırken, geçersiz oy sayısı ise 3 oldu. 

"AKIL BEDAVA"

 Tuna seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Ankara’ya güzel hizmetler noktasında birlikte çalışmayı düstur edineceğini ifade ederek, “Bütün kişi ve kurumların, herkesin görüşleri, kanaatleri şehrimizin daha iyi noktalara gelmesi için çok önemlidir. Akıl bedava. Herkesin aklına ihtiyacım var. Dolayısıyla ortak akılla güzel hizmetlere vesile olacağımıza inanıyorum. Temel felsefemiz dürüst, şeffaf ve adil bir yönetim. Bu anlayışla hiç kimseye farklı muamele yok, kimseye zulüm de yok, bizim uygulamalarımız bu yöndedir. Sizlerin de desteklerini her zaman yanımda göreceğime inanıyorum. Gösterdiğiniz güvene layık olmaya çalışacağım” dedi

Ankara'da Melih Gökçek'in istifasını açıklamasının ardından yeni başkan bugün belli oluyor. Geçen cumartesi günü gerçekleşen temayül yoklamasında AKP'den 3 isim öne çıkmıştı: Lokman Ertürk, Mustafa Tuna ve Veysel Tiryaki. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya düzenlediği basın toplantısında AKP'nin adayını açıkladı. 
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi yeni başkanı seçmek için 14:00'te toplandı. CHP ise AnkaraBüyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde aday göstermedi. Toplantının sonunda Tuna başkan seçildi.

1000
icon
Yunus başol 6 Kasım 2017 16:35

Güzelbaşkentimize hayırlı olsun.yeni başkana başarılar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ