Ankara'nın göbeğine koronavirüsü geldi! 132 kişi...

Gündem 25 Şubat 2020 13:54
Videoyu Aç Ankara'nın göbeğine koronavirüsü geldi! 132 kişi...
A
a

Sağlık Bakanı: Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır

Tahran'dan havalanıp İstanbul'a gelen uçakta, koronavirüs paniği yaşandı. Bazı yolcuların öksürmeye başlaması üzerine uçak, acil olarak Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

Esenboğa Havalimanı'nda olağanüstü hal ilan edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uçaktaki yolcuların ve mürettebatın karantina altına alınacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

"Bilindiği üzere, 23 Şubat'tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir" diyen Koca, şöyle devam etti:

"İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.

Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.

Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ