Anket şirketleri: Öyle sonuçlar geliyor ki çok şaşırıyoruz...

Gündem 25 Şubat 2019 12:51
Videoyu Aç Anket şirketleri: Öyle sonuçlar geliyor ki çok şaşırıyoruz...
A
a

Erdoğan'ın 'Anketlere güvenmiyorum' açıklamasının ardından konuşan Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz...

Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Halk TV’de seçim anketlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP'nin "Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler bizi mi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi" açıklaması ve Erdoğan'ın "Ben çok açık net bir şey söyleyeyim, bu anketler vesaire bunlara pek güvenim kalmadı. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde gördük bir tanesi belki yakın tutturuyor. Çoğu açık ara kaybetti tutturamadı" sözleri sonrası konuşan Özkiraz, "Anketler AKP için çok tatsız geliyor" dedi.

"Geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un bir röportajı vardı. ‘Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler bizi mi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi.' Hakikaten bizim de başımıza çok geldi son dönemde. Bir yerde anket yaptırıyoruz. Birçok yerde sahaya iki ekip gönderiyoruz. Birbirinin sağlamasını yapsınlar diye. Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor" diyen Özkiraz, "Bursa'da CHP'nin önde olduğu sonuçlar geliyor. İstanbul'da CHP'nin önde olduğu sonuçlar geliyor ve CHP'nin elinde olan illerde farkın daha çok açıldığına dair sonuçlar geliyor" ifadelerini kullandı.

1000
icon
Ahmet 25 Şubat 2019 15:29

%20 oyu sevsisten calarsaniz gauet normal. Onu hicbir anket firmasi tutturamaz.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ