Anketler Erdoğan'ı korkuttu... MKYK'da flaş talimat!

Gündem 27 Ağustos 2017 22:07
Videoyu Aç Anketler Erdoğan'ı korkuttu... MKYK'da flaş talimat!
A
a

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP MKYK toplantısında parti yönetimine ilginç bir talimat verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, halen süren ilçe kongrelerinde gençlik kollarından genç isimlerin ilçe başkanı yapılmasını istedi. Erdoğan ayrıca, kadın ve gençlik kolları temsilcilerinin il yönetimlerine alınmasını söyledi. Partinin yaptırdığı anketlerde, gençlerden yeterli destek gelmemesinin bu kararda etkili olduğu yorumu yapılıyor.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın aktardığı habere göre, önceki gün Erdoğan başkanlığında yapılan ve dört saat süren MKYK toplantısında, parti birimlerinin yeni dönem çalışmaları konusunda brifing alındı. Toplantıda, hükümet çalışmalarından çok parti genel merkezinin çalışmaları masaya yatırıldı. Toplantıda, ilçe kongrelerinin devam ettiği dile getirilirken, tüm MKYK üyelerinin ilçe kongrelerinde görevlendirilmesine karar verildi.

GENÇ BAŞKAN TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerle ilgili değerlendirme yapılırken, “Partimiz yeniden yapılanırken, gençlere ve kadınlara öncelik vermeliyiz. Gençleri ve kadınları parti yönetiminde daha fazla görevlendirmek gerekir. İlçe başkanlarını belirlerken, gençlik kollarından isimleri başkan yapın. İl yönetimlerine de gençlik ve kadın kollarından yöneticiler getirin” mesajını verdi.

Parti tarafından daha önce yapılan araştırmalarda, gençlerin desteğinin azaldığı, son referandumda da oy kullanan gençlerin sadece yüzde 35’inin destek verdiği saptanmıştı. Parti kurmayları, azalan desteği arttırmak için önlem alınacağını belirttiler.

TASFİYE DEĞİL YENİLENME

Erdoğan, kongre sürecinde zaman zaman dile getirdiği “metal yorgunluğu ve değişim” sözlerine de açıklık getirdi. Erdoğan, teşkilatlarda başlattıkları değişimin tasfiye olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Erdoğan, “Bu bir tasfiye değil, yenilenmedir. Görevden ayrılan tüm arkadaşlarımız başarısızlık nedeniyle ayrılmıyor. Biliyorsunuz üç dönem şartı teşkilatlarımız için de gerekli. Yenilenme adına yapılan görev değişiklikleri de var” dedi.

ÖZELEŞTİRİ

Erdoğan, 2019 seçimlerine bugünden hazırlanılması gerektiğini belirterek, vatandaşlarla tek tek bağ kurulması gerektiğini belirterek, “Halka dokunacak işler yapmalıyız” dedi.

Toplantıda konuşan MKYK üyeleri de referandum sonuçlarının ardından yaptıkları analizleri paylaştı. Parti teşkilatlarının çalışmalarda, salon toplantıları yerine, ev ziyaretleri, yüz yüze ilişki, mikro sorunlara çözüm önerileri gibi başlıklara ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdiler. Parti örgütü ve belediyelerin insani ilişkiler yerine profesyonel ilişkiler içine girdiği, para ve güç ekseninde kurulan bu ilişkilerin partiye zarar verdiği saptamalarını dile getirdiler.

1000
icon
Zafer 20 Haziran 2018 16:58

Bunlar kaybetmemek için bırakın hileyi hurdayı, silah bile kullanırlar.

0 0 Cevap Yaz
Meltem Çetiner 14 Haziran 2018 01:38

Ne yaparsan yap hilelerin tutmazsa kaybettin tayyip...

0 2 Cevap Yaz
Bayram 27 Ocak 2018 17:33

Ne yaparlarsa yapsınlar bu hukuksuzluklar devam ettiği müddetçe erimeye devam edeceksiniz.Bunu 2019 seçimlerinde çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

0 10 Cevap Yaz
28 Ağustos 2017 06:56

Emekli zam ları bu sefer emekli oy atmaz

3 13 Cevap Yaz
ao 28 Ağustos 2017 01:02

ulu önder atatürk cumhuriyeti getirmeseydi bunlar olmaz dı kimse oy derdine de düşmezdi sarayda kanunlar cıkar ve seve seve herkes buna uyardı uymayanların kelleleri kesilirdi işte bu yuzden mustafa kemal atatürke kızılıyor aslında hakaret heykellerine değil vatandaşlara verdiği haklar taşlanıyor

4 29 Cevap Yaz
Eral 28 Ağustos 2017 01:02

Pekala sen cokmu genç sin 6 dönemdir gödev aliyor sun hasta adam

2 24 Cevap Yaz
selahittin 27 Ağustos 2017 22:51

EMEKLİ AÇ PERİŞAN MAAŞLAR DÜŞÜK HERŞEY PAGLI İNTİBAK BEKLİYORUZ ADALET VARSA SEÇİMLERDE AKP OY VERMEZ

1 30 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU