Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı: Erdoğan ima etsin bir saniye...

Gündem 30 Ekim 2017 14:17
Videoyu Aç Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı: Erdoğan ima etsin bir saniye...
A
a

Erdoğan'ın ima etmesi durumunda bir saniye düşünmeden istifa edeceğini açıkladı.

Habertürk'ten Sevilay Yılman'ın haberine göre, "Sizin istifanızın da istendiği yönünde kulisler var. Doğru mu başkan?" sorusuna AKP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Evet var" dedi ve gülerek ve devam etti:

"Tesadüf işte... İstifaları istenen belediye başkanlarının Ankara'da görüşmelere çağrıldığı günlerden bir gün ben de çağrıldım ama tamamen alakasız bir konuyla alakalı. Yerel yönetimler yasasıyla ilgili bir hazırlık var Meclis'te. Benden de görüş almak istediler. Sırf onun için gittim Ankara'ya ama tabii bu gidişim o debdebeli döneme geldiği için çok farklı yorumlandı. Yani ortada dolanan hiçbir iddia doğru değil!"

Türel sözlerine şöyle devam etti: "Bırakın istifa etmemin istenmesini filan... İmasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim! Çünkü beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı'mdır. Dolayısıyla geri de almak istemesi gayet doğaldır. Bir de şu realitenin altını çizmek istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanı aday gösterirken iyi, demokrat oluyor ama başarısızlık veya performans düşüklüğü gördüğü için istifa istiyor diye 'Demokrasiye aykırı' demek çok hakkaniyetli bir yaklaşım değil!"

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ