APO ile AKP görüşmelere yeniden mi başladı?

Gündem 26 Mart 2018 12:54
Videoyu Aç APO ile AKP görüşmelere yeniden mi başladı?
A
a

PKK Lideri APO ile AKP görüşmelere yeniden mi başladı?

Afrin harekatı öncesi devlet yetkililerinin İmralı’da kapsamlı bir görüşme yaptığı yönünde terör örgütü PKK tarafından gündeme getirilen iddia kamuoyunda tartışılıyor. Bugüne kadar iddiaya ilişkin ise, resmi bir açıklama yapılmadı.

HDP kaynaklarının da, söz konusu iddianın doğru olup olmadığı hakkında net bir bilgiye sahip olmadığı belirtildi...

BİR YIL ÖNCE...

Cumhuriyet’e konuşan HDP kaynakları, iddianın gerçek olup olmadığı konusunda bir bilgi olmamasına karşın, İmralı’da bir görüşme gerçekleştiyse bu görüşmenin en az bir yıl önce gerçekleşmiş olabileceği yorumları dile getiriliyor.

İmralı’da kamuoyu tarafından bilinen son görüşme, Eylül 2016 tarihinde PKK'nın İmralı'da hükümlü bulunan lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın bayram ziyareti kapsamında gerçekleşmişti.

PKK yöneticisi Murat Karayılan, kendilerine yeni bilgiler ulaştığını ileri sürerek, İmralı’da Türkiye ve Rusya’nın, Afrin harekatı konusunda Abdullah Öcalan’a baskı yaptığını, Öcalan’ın kendisine gelen heyetin taleplerini reddettiğini iddia etmişti.

1000
icon
MEHMETT 28 Mart 2018 12:51

İKTİDARI HEDİYE EDECEK ŞEYTANLA BİLE GÖRÜŞÜRLER BİR RİVAYETE GÖRE DİLLİPAKI ÖBÜR TARFTA ŞEYTANLA GÖRÜŞME İÇİN HAZIRLIYORLARMIŞ

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ