Arınç, Ahmet Hakan ve Fatih Portakal'ı hedef aldı!

Gündem 25 Kasım 2017 18:48
Videoyu Aç Arınç, Ahmet Hakan ve Fatih Portakal'ı hedef aldı!
A
a

Arınç'tan yeni açıklama: Ahmet Hakan ve Fatih Portakal'a sert girişti!

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın Fethullah Gülen'le ilgili olarak "15 Temmuz öncesi herkes onu severdi" şeklindeki açıklamaları tartışma yaratmıştı. Arınç bugün yeni bir açıklama yaptı.

AKP’nin kurucularından eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV’de Kübra Par’ın hazırlayıp sunduğu ‘Açık ve Net’ programına konuk olmuştu. Arınç, yeni parti söylentilerinden kendisine suikast iddiasıyla Kozmik Oda’ya girilmesine; FETÖ ile ilişkisinden KHK ile görevine son verilen ve FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakılan damadı Doktor Ekrem Yeter hakkındaki yargılamaya kadar birçok konudaki soruları yanıtlamıştı.

Arınç, “FETÖ'ye karşı net ve kararlı bir tutum takınmadığı için siyasetin dışına düştü” yolundaki yorumlara ise, Kesinlikle böyle bir şey yok. Ben 2007’de siyaseti bırakmayı düşünmüştüm Meclis Başkanlığından ayrılırken. 367 saçmalığı sonrası ahdettiğim için bırakamadım. 2011’de bırakayım dedim, bu kez de Erdoğan, ‘İhtiyaç var’ diyerek müsaade etmedi” yanıtını vermişti.

“15 Temmuz’dan neredeyse 5 yıl önce bu işleri bırakmıştım” diyen Arınç, “O zaman da ne FETÖ’cülük vardı ne de Fethullah Gülen sempatizanlığı vardı” ifadesini kullanmıştı:

“Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen’in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir.”
ARINÇ'TAN YENİ AÇIKLAMA
Kendisine AKP çevrelerinden gelen tepkiler üzerine Arınç, yeni bir açıklama yayınladı. Açıklamasında Arınç, kendisini eleştiren Ahmet Hakan'a da sert yanıt verdi. Arınç, Hakan ve Fatih Portakal'ı 'Edi ile Büdü' olarak tanımladı.

Arınç'ın açıklaması şöyle:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ