Artık yemiyoruz: AKP yine 'Hollanda bizi almıyor' mağduriyetinde!

Gündem 21 Nisan 2018 16:34
Videoyu Aç Artık yemiyoruz: AKP yine 'Hollanda bizi almıyor' mağduriyetinde!
A
a

Artık yemiyoruz: AKP referandumda olduğu gibi yine 'Hollanda bizi almıyor' mağduriyetinde!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Cuma günün bakanlar kurulu toplantısının ardından soruları yanıtlayarak geçen yıl yapılan anayasa değişikliği referandumunda olduğu gibi, erken seçim öncesi de Türk hükümet üyelerini Hollanda'da görmek istemediklerini vurguladı.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre; bunun, 2017 Mart'ında olduğu gibi kamu düzenini bozacağını söyleyen Rutte, Hollanda'daki Türkiye kökenli seçmenlere baskı uygulanmasını da önlemek istediklerini dile getirdi.

"SORUN İTHAL ETMEK İSTEMİYORUZ"

Seçim kampanyasının Türkiye odaklı olarak yürütülmesi gerektiğini savunan Hollanda Başbakanı, "Dışarıdan sorun ithal etmek istemiyoruz" dedi.

İlerleyen günlerde Türkiye kökenli göçmenlerin yoğunlukta olduğu ve Türk politikacıların ziyaret etmek isteyebileceği kentlerin belediye başkanları ile görüşeceğini açıklayan Rutte, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerçek şu ki, konuşma ve toplanma özgürlüğü ve örgütlenme özgürlüğümüz var, ama bu sınırsız değil."
Hollanda, geçen yıl Mart ayında anayasa değişikliği referandumu için propaganda çalışması yapmak isteyen Türk hükümet üyelerine izin vermemişti. Referandumdan sonra barışmışlardı;


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ