Atatürk düşmanlarına bir şok daha iptal edildiler

Gündem 10 Mayıs 2017 15:29
Videoyu Aç Atatürk düşmanlarına bir şok daha iptal edildiler
A
a

Yandaş kanaldaki skandal Atatürk sözleriyle büyük tepki çeken sözde tarihçi Mustafa Armağan ile program sunucusu Yavuz Bahadıroğlu'nun isimleri Ordu'da katılacakları etkinlikten çıkarıldı.

Atatürk’e çirkin hakaret ve iftiralarda bulunan tarihçiler Mustafa Armağan ile Yavuz Bahadıroğlu’na Anadolu’dan da tepki sesleri yükseldi. Ordu’da katılacakları etkinliğin programı, Ordu halkının “İlimize gelmeyin” kampanyası üzerine değiştirildi.

“Ordu'a İmza Günleri” adlı etkinlik çerçevesinde 15 Mayıs günü Yavuz Bahadıroğlu, 18 Mayıs'ta da Mustafa Armağan Ordu'ya gelip kitaplarını imzalayacaklardı.

Sözcü'nün haberine göre; Eğitim-İş Altınordu İlçe Temsilcisi Hikmet Pala'nın bu programı eleştirerek sosyal medya üzerinde paylaşması, Ordulular arasında yankı yarattı. Kısa sürede programa yönelik tepkiler büyüdü. Bunun üzerine Atatürk'e hakaret eden 2 isim programdan çıkarıldı.

Yaptığı girişimle Atatürk düşmanlarının Ordu programını iptal ettirten Sendikacı Hikmet Pala, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızını, ahlaksızca karalayanlara karşı tepkimizi ortaya koyduk. Bizler yurtsever Atatürkçü insanlar olarak, böyle bir dönemde söz konusu şahsın Ordu’ya gelmesine karşı demokratik protesto hakkımızı kullandık. Amaç hasıl olmuş, malum kişilerin Ordu programı iptal edilmiştir. Bundan mutluluk duyuyoruz” dedi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ