Atatürk'e 'şeytan' diyen isme bir darbe de İmamoğlu'ndan

Gündem 30 Nisan 2019 22:37
Videoyu Aç Atatürk'e 'şeytan' diyen isme bir darbe de İmamoğlu'ndan
A
a

Atatürk'e 'şeytan' diyen Yunan tohumuna bir darbe de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk’e hakaret eden sözde tarihçi ile ilgili "Önderimiz Atatürk'e hele hele hakaret eden bu tarz süreçlerde bulunan kişilere kuruluşlara asla müsamaha gösteremeyiz" dedi.
İmamoğlu'na Atatürk'e hakaret eden sözde tarihçiye plaket veren vakfa İBB tarafından 5 milyon lira yardım yapılması da soruldu. Bu konunun mutlaka irdeleneceğini vurgulayan İmamoğlu “Biz yeni bir dönem başlattığımızı zaten deklare ettik. Nedir o yeni dönem? Az önce kürsüde de söyledim. Bana bile hizmet etmeyin. Bana niye hizmet edeceksiniz ki? Ben belediye başkanıyım. Ben de hizmet etmeye geldim. Burada çalışan herkes İstanbul'a hizmet etmeli. Dolayısıyla o kuruma, vakfa ona buna dağıtacak paramız yok. Elbette faydalı işler yapan kurumlarla kol kola olabiliriz onlara destek olabiliriz o başka bir şey. Ama İstanbul halkının parasının çarçur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Elimizde o ihbar da var o söz konusu olayı da irdeleyeceğiz, araştıracağız. Varsa temelinde bir yanlış hamle gereken işlemi de takip edeceğiz. Ama biz yeni bir başlangıç diye duyurduğumuz bu süreçte kesinlikle İstanbul halkının lehine çıkarına olan işlere paramızı harcayacağız. Önderimiz Atatürk'e hele hele hakaret eden bu tarz süreçlerde bulunan kişilere kuruluşlara asla müsamaha göstermeyiz, onlarla asla yan yana olmayız. Türkiye Cumhuriyeti temel değerlerine ve bu ülkenin kuruluşunun temel doğrularına sahip çıkan herkesle kol kola oluruz” diye konuştu.

YAYIN EVİNDEN DARBE YEMİŞTİ

Hamza Andreas Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi'nde, Boğaziçi İslam Topluluğu ve İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen, Atatürk'ten “şeytan” olarak bahsettiği anlar tepki toplamıştı.

Andreas Tzortzis, konuşmasında isim vermeden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef almış ve Atatürk için “şeytanın dostu” ifadelerinde bulunmuştu. Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı bu konuşma ve Atatürk’e yönelik ifadeleri birçok yerde haber olmuş, çok tepki toplamıştı.

TEPKİLERDEN SONRA DURDURMA KARARI

Timaş Yayın Grubu Tzortzis’in “Hakikatin İzinde: DinBilim ve Ateizm” adıyla çevrilen kitabının yazara yönelik tepkilerden dolayı yayımlanacağını duyurdu.  Timaş Yayın Grubu, Tzortzis’in Türkçeye çevrilen kitabının yayımlanacağını duyurduktan sonra, Yunan asıllı İngiliz yazarın konuşmasının sosyal medyaya sürüldüğünü iddia etti.

ALTAYLI: KİMİN DAVET ETTİĞİNİ MERAK EDİYORSANIZ...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Atatürk'e hakaret eden yazarı köşesine taşıdı. Altaylı, "Tzortis’i ODTÜ’ye davet eden ise“Üniakankara” ve “Üniakodtü”. Üniak kim diye merak ediyorsanız bir zahmet açın Google’dan bakın kim olduğuna." dedi. 

İŞTE ALTAYLI'NIN O YAZISI 

Tzortapoz’un Türkiye seferleri

Aslında durumumuzun Yahudi’yi tartaklayan Temel’in durumundan farkı yok.

Hikayeyi bilirsiniz muhtemelen ama yine tekrarlayalım.

“Bir Karadenizli vatandaş camiye gitmiş, vaaz dinlemiş. Hoca Efendi Yahudilerin, Hazreti İsa’ya ağır işkenceler yaptığını anlatıyormuş.

1000
icon
Sokuk 1 Mayıs 2019 18:31

Çünkü Atatürk zamanında ananizin amina soktu oyuzden bu kininiz.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ