Atatürk'e hakaret eden AKP'li Belediye Başkanı istifa etti!

Gündem 15 Aralık 2017 12:42
Videoyu Aç Atatürk'e hakaret eden AKP'li Belediye Başkanı istifa etti!
A
a

Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti

2004 yılından beri Esenyurt Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Necmi Kadıoğlu flaş bir kararla görevini bıraktı. Esenyurt Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu kendi isteğiyle görevinden istifa etti” denildi. Kadıoğlu istifasında sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine seçilip yaklaşık 13 yıl 8,5 aydır görevini aralıksız yürüten belediye başkanımız sayın Necmi Kadıoğlu bugün itibariyle kendi isteğiyle görevinden istifa etmiş, buna ilişkin yazılı talebini valilik makamına iletmiştir. Sayın belediye başkanımız son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi görmektedir. Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısı ile böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın belediye başkanımız seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz”

AKBİL DAVASININ KİLİT İSMİ OLARAK İSİMLENDİRİLMİŞ, CUMHURİYET ÇIKIŞI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Necmi Kadıoğlu’nun ismi kamuoyunun gündemine hep sansasyonel tartışmaların içinde gelmişti. Kadıoğlu’nun geçtiğimiz yıl sarf ettiği “1923'te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular” sözleri uzun süre gündemi meşgul etmişti. Kadıoğlu’nun ismi ayrıca dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yargılandığı, AKBİL davasına ‘kilit isim’ olarak girmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ