Atatürk'e hakaret eden isme hırsızlık suçlaması

Gündem 5 Temmuz 2017 22:15
Videoyu Aç Atatürk'e hakaret eden isme hırsızlık suçlaması
A
a

Atatürk’e hakaret etmesiyle tanınan Yeni Akit gazetesi yazarı Yavuz Bahadıroğlu şimdi de intihal yapmakla suçlanıyor...

Atatürk’e hakaret etmesiyle tanınan Yeni Akit gazetesi yazarı Yavuz Bahadıroğlu şimdi de intihal yapmakla suçlanıyor.

Olay, tarihçi – yazar Tuncay Yılmazer’in açıklamasıyla ortaya çıktı. Yılmazer Twitter hesabından, “Sn. Yavuz Bahadıroğlu ‘Çanakkale- Bir Devrin Bittiği Yer’ (Panama Yayıncılık) adlı kitabında bir makalemi intihal etmiş”ifadelerini paylaştı.

Yılmazer, Bahadıroğlu’nun çaldığını söylediği makaleyle ilgili, “Bu makaledeki aynı paragraflar son kitabında da var. Sayfa numaraları değişik sadece. Sonuç kısmını çarpıtmış, görüşüne delil olarak kullanmış!” diye yazdı.

Yılmazer, kitabı yayınlayan yayınevine seslenerek, “İntihal meselesi kapanmamıştır. @PanamaYayinevi'nden de özür ve kitabı geri çekme açıklaması bekliyorum. İntihal yüz karası bir suçtur” ifadelerini paylaştı. Konuyla ilgili Yavuz Bahadıroğlu’ndan ise herhangi bir açıklama gelmedi.

İLK DEĞİLMİŞ

Öte yandan Tuncay Yılmazer, bu durumun Yavuz Bahadıroğlu’nun ilk vukuatı olmadığını da aktardı. Yılmazer, Yavuz Bahadıroğlu’nun 2011 yılında da birkaç değişiklikle Yılmazer’in makalesini kullandığını söyledi. Yılmazer konuyla ilgili, “İşin ilginç yanı daha önce aynı makalemi başka kitabında da kullanmış, durum ortaya çıkınca özür mesajı göndermişti” ifadelerini paylaştı.

1000
icon
dasci 6 Temmuz 2017 13:55

Y.BAHADIROĞLU adam gibi adam olsaydı ATATÜRK'e hakaret edemezdi demekki adam gibi adam değil burada da ispat etmiş oldu ,Hırsızlık çok ağır bir suç neden itiraz edemiyorsun hatta mahkemeye ver,ama ses çıkarmadığına göre bir bit yeniği var.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ