Atatürk için hayat durdu

Gündem 10 Kasım 2017 11:15
Videoyu Aç Atatürk için hayat durdu
A
a

Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümünde saat 09.05'te tüm Türkiye'de hayat durdu. Milyonlar Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde seyir halinde olan vatandaşlar saat 09.05'te araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Dolmabahçe’de bayraklarla toplanan vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuz yolculuğuna uğurlamanın hüznünü bir kez daha yaşadı.

Yurdun dört bir yanında metro istasyonu, otobüs durağı, seyir halindeki araçlarında olan vatandaşlar Atatürk için hayatı durdurdu.

ATA'YA SAYGI ZİNCİRİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıldönümünde binlerce kişi, Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili Yürüyüş Yolu arasında yaklaşık 6.5 kilometrelik “Ata'ya Saygı Zinciri” oluşturdu.

Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinin öncülüğünde düzenlenen "Ata'ya Saygı Zinciri"nde, binlerce insan el ele tutuşarak saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu. Saygı zinciri sonrasında tekneler de sahil boyunca kıyıya yanaşarak sirenleriyle destek verdi. Su jetleri geçiş yaparken, paramotorcular da  havada bayrak açtılar.
İşte Türkiye’den kareler:
Dolmabahçe

İzmir

Bursa

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR