Atatürk’ün dublörü mü vardı? Sunucu gözyaşlarına hakim olamadı

Gündem 31 Ağustos 2018 11:28
Videoyu Aç Atatürk’ün dublörü mü vardı? Sunucu gözyaşlarına hakim olamadı
A
a

Prof. Dr. İlber Ortaylı ve İlker Başbuğ, Habertürk TV canlı yayınına katıldı...

İlker Başbuğ, Kuva-yi Milliye'nin kurulmasına ilişkin olarak "Yunan işgali İzmir'de başladığı andan itibaren Ege bölgesinde halkın kendi kendine bir yapılanması var. Bölgesel bölgesel. Bunu Kuva-yi Milliye'nin başlangıcı olarak görüyoruz" dedi.

Başbuğ, şöyle devam etti:

"Nereye geliyoruz Sivas Kongresi'ne geliyoruz. Orada karar alınıyor. Kuva-yi Milliye'nin kurulması. Burada önemli olan bu devam edecek. Kuva-yi Milliye ile mi Kurtuluş savaşı devam edecek yoksa düzenli ordu ile mi? Düzenli orduyu düşünen iki kişi var. Mustafa Kemal ve İsmet Paşa. Ali Fuat Paşa Batı cephesi kurulacak ilk komutan budur. Buradan bir düzenli orduya gidilecek. İnönü savaşları hiç tartışmasız başarıdır."

'KOMUTANI DAHİLEŞTİREN ŞEY GERİ ÇEKİLME HAREKATIDIR'

Başbuğ, "Komutanı dahileştiren şey geri çekilme harekatıdır. Sakarya'nın doğusuna çekilme kararını Mustafa Kemal'den başka hiçbir komutan veremezdi" dedi.

'ATATÜRK'ÜN GÜYA DUBLÖRÜ BULUNMUŞ'

Başbuğ'un ardından söz alan Ortaylı, "Belgelendiremediğim için bu hatırattan bahsetmek durumundayım. Atatürk'ün güya dublörü bulunmuş. Bir orada görünüyor, bir burada görünüyor. Atatürk'ün güya dublörü bulunmuş. Ama belgelenene kadar bunu bir kenara bırakıyoruz" diye konuştu.

DUYGULU ANLAR

Programın sunucu Didem Arslan Yılmaz, Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya kitabından bir bölümü okurken duygulu anlar yaşadı.

Yılmaz, kitaptan satırları okudukça gözleri doldu ve sesi titremeyi başladı. Didem Arslan Yılmaz, okuduğu bölüm bitince de "Çok özel günlerden bahsediyoruz" dedi.

İşte o anlar:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ