Atilla Taş'a hapis cezası verildi! Peki Fuat Avni'ye ne oldu?

Gündem 8 Mart 2018 20:33
Videoyu Aç Atilla Taş'a hapis cezası verildi! Peki Fuat Avni'ye ne oldu?
A
a

Atilla Taş'a hapis cezası verildi! Peki ünlü fenomen Fuat Avni'nin geçek yüzü Said Sefa'ya ne oldu?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’nin medya yapılanmasına yönelik aralarında şarkıcı Attila Taş’ın da olduğu 29 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Davada, 21 sanık ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan çeşitli oranlarda hapis cezalarına çarptırıldı.

Atilla Taş'a, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Sanıklardan Murat Aksoy'a  2 yıl 1 ay hapis cezası çıktı.

14 kişiye “örgüt üyeliği” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Eski Zaman gazetesi muhabiri Hanım Büşra Erdal, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Abdullah Kılıç, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu Halil İbrahim Balta Bayram Kaya, Habip Güler, Mutlu Çölgeçen, Ünal Tanık, Yakup Çetin, Hüseyin Aydın ve Seyid Kılıç’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Yine sanıklardan Cuma Ulus, Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Muhammed Sait Kuloğlu, Mustafa Erkan Acar, Oğuz Usluer, Ufuk Şanlı, Yetkin Yıldız, ve Davut Aydın'a silahlı terör örgütü üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
FUAT AVNİ'YE NE OLDU?

Firari sanıklar Bülent Ceylan ve sosyal medyada “Fuat Avni” olarak bilinen Sait Sefa hakkındaki dosya ise ayrıldı. Ayrıca yargılama yapılacak.
Mahkeme daha önce tahliye edilen Ali Akkuş’un tutuklanmasına karar verdi. Tutuklu sanıklardan tahliyesine karar verilen olmadı. Davada hakkında beraat kararı verilen tek sanık Muhterem Tanık oldu.

Karar sonrası açıklama yapan Atilla Taş,  "Yargı kararıdır, sonuçta saygı duyacağız. Ben her zaman söylüyorum, adalete her zaman güvendim, her zaman inanıyorum. Ben muhalefet ettim, başka hiçbir şey yapmadım. Bir ülkede muhalefet etmek suçsa, ben o kadar suçluyum. Başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ