Bahçeli 'Sistem değişsin' dedi..İmamoğlu cevap verdi

Gündem 2 Nisan 2019 22:08
Videoyu Aç Bahçeli 'Sistem değişsin' dedi..İmamoğlu cevap verdi
A
a

MHP Lideri Devlet Bahçeli 'Sistem değişsin' dedi..İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu cevap verdi

MHP Lideri ''Öyle bir sistem inşa edilsin ki, sadece büyükşehir belediye başkanını seçelim, o da üstlendiği görev ve yetkiye dayanarak ilçe belediye başkanlarını belirlesin'' demişti.
İmamoğlu, Bahçeli'nin yerel yönetimlere ilişkin yeni sistem önerisiyle ilgili "Seçimler bir netleşsin, yetkilerimizi alalım daha sonra oturur Sayın Bahçeli'nin bu konudaki fikirlerini dinleriz" dedi
"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel yönetimlere ilişkin yeni sistem önerisinin" sorulduğu Kılıçdaroğlu, "O Parlamentonun işi" yanıtını verdi.

 İmamoğlu da aynı soruyu, "Sistem önerileri geniş zamanlarda konuşulur. Elbette fikrimiz var. Yereldeki demokrasiye çok inanan birisiyim. Bugünün konusu mudur bilmiyorum. Seçimler bir netleşsin, yetkilerimizi alalım daha sonra oturur Sayın Bahçeli'nin bu konudaki fikirlerini dinleriz" diye yanıtladı.

"Anıtkabir Özel Defteri'ni 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' diye imzaladığının" hatırlatıldığı İmamoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı bir karar var, bizim elimizde veriler var. İnancımız bu yönde. Bu şekilde davranmayı istemezdim ama bütün İstanbul'un her köşesine 3 gündür afiş asan anlayışa gerçek kazananın kim olduğunu göstermek için onu yazdım. İnancım da bu yöndedir. Mazbatayı da bekliyorum"

İmamoğlu, "AK Parti'nin İstanbul'da seçim sonuçlarına yaptığı itirazın" sorulması üzerine, "Bazı yerlerde yapılan itirazların reddedildiği konusunda bilgiler aldık. İyi olacak" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ