Bahçeli: Yenikapı ruhu yerine Erdoğan ruhu geçmemeli

MHP 25 Mayıs 2017 23:32
Videoyu Aç Bahçeli: Yenikapı ruhu yerine Erdoğan ruhu geçmemeli
A
a

MHP Kayseri İl Teşkilatı'nı kabulünde konuşan Bahçeli, Yenikapı ruhunun bozulduğuna dikkat çekerek, "Yenikapı ruhunun yerine Erdoğan ruhu geçmemeli" dedi.

Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki gerginlik büyüyor...

Bahçeli, MHP Kayseri İl Teşkilatı'nı kabul etti. Burada açıklamalarda bulunan Bahçeli, Yenikapı ruhunun bozulmaya doğru gittiğini savundu.

Hükümetin FETÖ ile mücadelesi konusuna değinen Bahçeli; MHP olarak Cumhurbaşkanını, hükümeti ve TSK'yı terör ve dış politika konusunda sonuna kadar desteklediklerini ancak; kendilerinin Yenikapı ruhuna bağlı olduklarını, Yenikapı ruhu yerine Recep Tayyip Erdoğan ruhu geçerse buna karşı olduklarını bildirdi.

HİLYE-İ ŞERİF HEDİYE EDİLDİ

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy ve teşkilatı Devlet Bahçeli'yi ziyaretlerinde kendisine gümüş levha üzerine işlenmiş, gümüş çerçeveli bir Hilye-i Şerif de hediye etti. Hilye-i Şerif Osmanlı hattatlarınca özellikle 17. yüzyılda biçimlendirilmiş bir hat klasiği olup, Hz. Muhammet'in güzelliğini beşeri kelam imkanlarınca resmetmek anlamına geliyor. Sözcüklerden oluşan bu tablodan dolayı memnuniyet duyan  Bahçeli; "Her seferinde zahmet edip onur veriyorsunuz. Ramazan öncesinde böyle bir hediye çok anlamlı oldu" dedi. Kayseri teşkilatı daha önce de Bahçeli'ye gümüş muhafazalı ve işli Kur'an-ı Kerim ve tespih kolleksiyonu hediye etmişti.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN RUHU GEÇERSE"

Kayseri İl teşkilatına yönelik kısa bir konuşma da yapan Devlet Bahçeli, Kayseri'nin muhalif süreçte nasıl dik durduğunu aktardı. Yapılan il kongrelerinin 12. Büyük Kurultay'a yönelik en önemli hazırlık olduğunu belirten Bahçeli, gündeme ilişki ise Cumhurbaşkanına verilen destek üzerinde durdu. Bahçeli şunları söyledi: "Çok muhterem dava arkadaşlarım bugün yapmış olduğunuz bu ziyaret sebebiyle hepinize hoş geldiniz diyor teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın il başkanımın ifade ettiği şekilde Kayseri'de MHP'ye yakışır olgunlukta birlik ve beraberlik ve yüksek anlayış çerçevesinde bir kongre gerçekleşti .

Elbette her makam ülkücü hareket içerisindeki her arkadaşıma layıktır. Hani yok ediliyorduk? Kayseri üzerinde planlar yapılıyordu. Fakat fitnecilere ükücü hareketin vakarı çerçevesinde en iyi cevabı siz verdiniz. Bu önemlidir. Kayseri sürecin başından beri dik durmuş, teşkilatçılığını ortaya koymuştur tebrik ediyorum. Önümüzde eksik kalan kongrelerimiz yapılacak; kimisi bayram öncesi kimisi bayram sonrası yapılacaktır. En önemli olan 18 mart 2018'deki 12. Büyük kurultayımızda teşkilatlarımız hazır hale gelecektir; esas önemli olan büyük kurultayımızdır. İllerdeki dinamizmi Ankara'ya taşıyarak bunu orada devam ettirmektir.

Cumhurbaşkanına ve yetkili organlara, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne partimiz tam destek vermektedir. Terörün kökü kazınmadan ülke istikrara kavuşamaz. Bunun için iktidarda kim olursa olsun terörü sonuçlandırmalıdır. Ve Türk milleti terörü aşmalı, yenmelidir. Bu konuda desteğimiz tamdır. Ancak bizler siyasi partiyiz, ayrı ayrı ideolojilerde koşuşturan partileriz. Her siyasi partinin şahıslar gibi kimliği vardır. Bu kimliği koruyarak siyasetini sürdürür. Biz dış politikaya destek veriyoruz. Dış politikaya ülkemizi maksimize etmek önemlidir.

Söz konusu dış politika olduğunda önce ülkem ve milletim doğrultusunda Sayın Cumhurbaskanımızın yanındayız. Biz MHP olarak Yenikapı ruhuna bağlıyız ama bu ruhun yerine Recep Tayyip Erdoğan ruhu geçmeye çalışırsa buna karşıyız. İki ruh başkadır. Bunu da hepinizin bilmesini istiyorum. Hepinize Başarılar diliyorum. Hepinizin yolu açık olsun. " 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ