Bahçeli coştu: İstanbul'da seçim yenilensin, Yavaş aklansın

Gündem 9 Nisan 2019 14:12
Videoyu Aç Bahçeli coştu: İstanbul'da seçim yenilensin, Yavaş aklansın
A
a

MHP Lideri Devlet Bahçeli skandal bir şekilde coştu: İstanbul'da seçim yenilensin, Yavaş aklansın

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

— Mahalli idareler seçimleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra uygulanan ilk mahalli idareler seçimleridir. Geçmişte kazandığı öne artı olarak yeni sistemle uyumlu çalışabilecek, istikrar sağlamak konusunda önemleri artmıştır.

— Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi rakamlar, sayım sırasındaki farklar partilere ve adaya göre anlayış farklılığı ortaya koymak suretiyle itirazlar yapılmaktadır. Bu itirazlar demokratik bir haktır, yapılması gerekir.

— Şu an için bazı yerlerde itirazlar cevap bulmakla beraber özellikle İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır. 29 bin oy farkı olduğu ortaya konmuştur. Bu farkı değiştirebilecek itirazlar üzerinde çalışma başlatılmıştır. Önemli değişiklikler kendini göstermiştir.

— Böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya, aceleciliğe, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa İstanbul'u sarsacak zemine kimse sürüklememelidir. Bütün bunlara rağmen hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kargaşaya sürüklüyorsa Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde aranmalıdır. Toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlanırsa yeni bir seçim düşünülebilir.

— Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. Toplumsal kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır.

— (Mansur Yavaş) Mazbatayı almıştır ancak toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz ama 'benim belediye başkanım' diyemem.

 

1000
icon
Hey cocuk 9 Nisan 2019 17:58

Pardon sizin mesleğiniz nedir yaw.bahceli bu ülkenin başına gelen en saçma siyasetcisin

0 0 Cevap Yaz
Durmuş Ali GENC 9 Nisan 2019 14:34

Sen zaten diyemen

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ