Bahçeli'den skandal açıklama: Aç da olabiliriz, işsiz de önemli olan beka...

Gündem 23 Şubat 2019 19:33
Videoyu Aç Bahçeli'den skandal açıklama: Aç da olabiliriz, işsiz de önemli olan beka...
A
a

Devlet Bahçeli'den skandal açıklama: Aç da olabiliriz, işsiz de önemli olan beka...

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda beka sorununu gündeme getirdi.

Bahçeli’nin tweetleri şu şekilde;

Merhum Peyami Safa siyaseti; “Hayatın ta kendisi” olarak görmüş ve göstermişti. İnsanın bütün halleri, hayatın bütün yönleri elbet siyasetin yakın veya uzak ilgi sahası içindedir. Siyaset yalnızca karar ve kaynak yönetimi değil, aynı zamanda hayatın idare ve idamesidir.

Haktan, hakikatten ve halktan yana siyaseti kötülemek; ahlaklı, hamiyetli ve vicdanlı siyasetçiyi kötü göstermek bir bakıma hayat dediğimiz karmaşık süreci baltalamak, insanı tepeden tırnağa batırmak demektir. Asıl ve yakın tehlikelerden birisi de budur.

Hz.Mevlana, “Her sedefte inci bulunmaz” demişti. Her siyaset ekolünde, her siyaset adamında aranan ve arzulanan adanmışlık, fedakârlık, hasbilik, ölçülülük ve millilik farikaları bulunamaz. Doğru siyaset kadar siyasetin doğru yapılması da bir fazilet ve fikir pırıltısıdır.

Tecrübe, sadece başımıza gelen hadiselerin yekûnu değildir. Esasen tecrübe, başımıza gelenlerle ne yaptığımız, ne yapacağımız, neyi başaracağımızdır. Tecrübeli siyasetçi demek, pek çok badireyi yenmiş, beka ve birliğe samimiyetle yüreğini koymuş adam gibi adam demektir.

Beka, tasarlanmış bir propaganda kavramı, dönemsel ihtiyaçlara cevap veren bir söylem aparatı, içi dolmamış/doldurulmamış bir ifade aracı, gerçeklerin maskelendiği hamaset sığınağı değildir. Aksi iddialar ise tamamıyla hezeyandır.

Beka, Şems-i Tebrizi'de misal olarak şöyle anlatılır: “Kötü huyların yok olup onun yerine Allah'ın vasıflarının ağır basması ve böylece Allah'a yaklaşıp ebedi olunması.” Beka demek var olmak, diri kalmak, bağımsız yaşamak, ebediyetin ufkuyla buluşup bütünleşmek demektir.

Bugün aldığımız patlıcan, biber, patates mesela bir kilogram az, iki kilogram çok olabilir. İşimiz yoksa yarın olur, yoksulsak gün gelir varlığa kavuşuruz. Yani konu az yedim, çok yedim konusu değildir. Bunların hepsi aşılır, ama beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner.

Hacı Bektaş-ı Veli diyor ki: “İman bir hazine, iblis bir hırsız, akıl ise hazinedardır. Hazinedar giderse hırsız hazineyi çalar.” Esir bir kalbin imanı olur mu? Kiralık bir aklın inandırıcılığı mümkün mü?

İşte kalpte iman, millette beka, devlette akıl, şehide vefa Türk milletinin tarihi vasfı ve vakarıdır.

Bekayı bilmeyen milleti bilmez, tehditleri görmez, tarihten anlamaz, ecdadı tanımaz. Bakınız ne diyordu Gazali: “Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder.” Beka özdür, payidar milli ömürdür. Kabukla uğraşan, kalburla elenip gitmeye de mahkumdur.

Yusuf Has Hacib demişti ki: “Yola çıkan insan yol üzerinde ev yapmaz. Göç eden insan eşyasını evde bırakmaz. Sen bir konuksun, bu dünya da bir konuk evi.” İnsan fanidir, devlet bakidir, milletin bekası ise daimidir. Buna hizmet ve riayet boynumuzun borcudur.

Dileğim milli beka hedefine herkesin kilitlenmesi, dürüst ve namuslu her siyaset adamının milli bekaya sahip çıkmasıdır. Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti ancak bu sayede varlığını temin ve tescil ettirecektir. Bu nedenle zillette hayır yoktur, zilletle gidilecek yol yoktur.

1000
icon
Ünal işeri 24 Şubat 2019 01:03

Memleketin beka sorunu varsa ki var sadece ekonomik nedeni ise tutarsız hacamalar hesapsız yatırımlar ve yandaşlara aktarılan ihalelerle getirilmiştir bu noktaya sizki ne hakaretlere uğramış bir siysetçi en acımasızca iktidarı eleştiren kişi idiniz Ne olduda bu sorunları üretmiş sizin desteğinizi aldıktan hemen sonra hala sorun üstüne sorun yaratan ekonomiyi sadece vatandaşın sırtına yaptıkları zamlarla yükleyen tank palet fabrikasını bile yandaşa ve yabancıya veren akp yi hala destekliyorsunuz yetmezmiş gibi işsiz ve aç kalın diyorsunuz sonra parayı bulunca bi çözümü buluruz diyorsunuz sizin çözümünüz iş bankasınıda peş keş çekip sonra ne kaldıysa geride kalanlarıda birilerine kaptırarak mı çözüm üretip beka sorununu çözdüreceksiniz akpye ben Utandım bir vatandaş olarak. Siz ne zaman utancaksınız Sayın Bahçeli. Çözüm çok basit gönderin ülkedeki kaçakları askıya alın bazı yatırımları akp iktidarı ile zenginleşen mütahitlerin mal varlıklarına el koyun memleketimiz güllük gülüstanlık ol

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ