Bahçeli Erdoğan'ı hocası üzerinden vurdu: Bizden değildir!

Gündem 6 Kasım 2018 12:50
Videoyu Aç Bahçeli Erdoğan'ı hocası üzerinden vurdu: Bizden değildir!
A
a

Devlet Bahçeli: 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyenler emin olunuz ki bizden değildir

MHP Genel Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan bölümler şunlar:

"Cumhuriyetin 95'inci yılında hayata geçen 200 milyon kapasiteli havalimanından memnun olduk. Cumhuriyetin dayanağı, cumhurun iradesidir.

Türkiye Cumhuriyeti, kucaklaşmanın devletidir. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80'inci yılını anacağız. Sahip olduğu karar ve azimle yol gösterici olmuştur.

Atatürk, Türk Milleti'ne kendisini adamış, inanmış ülkü sahibi bir şahsiyettir. Onun karakterinde teslimiyetin kırıntısı yoktur.

Atatürk demek Ne Mutlu Türküm diyen sözüne sadakattir. Atatürk demek Türk, cumhuriyet, Samsun'dan İzmir'e kadar adım adım sahnelenen kahramanlık demektir. 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyenler emin olunuz ki bizden değildir.

Naciz vücudu 80 yıl önce toprak olmuştur ancak bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti baki kalacaktır. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnetle anıyorum, ruhu şad mekanı cennet olsun.

EKONOMİK KRİZ

Konkordato ilanları adeta otomatiğe bağlanmıştır. Fabrika yangınları araştırılmalıdır. Nedir bu yangınlar, nasıl yorumlanmalıdır? Böylesi bir zamanda fabrikalar neden yanar? Sosyal ve ekonomik yıkıma hizmet etmektir fabrika yakmak. Kur savaşından ağır hasar aldık ama memleket bizimdir. Ekonomideki derin yaraları iyileştirmek milli bekamızın gereğidir. 

YÜZDE 10'LUK FİYAT İNDİRİMLERİNİN ETKİSİ SINIRLI OLDU

Enflasyon raklamları ortada, değerlendirildi rakamlar. Bir gerçek vardır ki bu canavar başını çoktan kaldırmıştır. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflayon. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflayon. Yetmez ama evet dediğimiz yüzde 10'luk fiyat indirimleri lütuf mudur, ikram mıdır? Anlaşılan yüzde 10'luk fiyat indirimlerini etkisi sınırlı olmuştur. KDV ve ÖTV indirimlerinin sonucunu da kısa sürede göreceğiz... Kurdaki gerilim hafiflemekte, Türk lirası değer kazanmaktadır. Yanlı ve ısmarlanmış görüşler de seslendirilmektedir. Hevesleri kursaklarında kalacak.

Öğrenmek isteriz ki döviz artınca fiyatları şişirenler döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar. Kazandıklaır her lira haramdır, burunlarından gelecektir. MHP, ekonomik sorunlardan siyasal çıkar elde etmeyi reddeden ahlaka sahiptir. Milletimize tercüman olmak en temel önceliğimiz ve görevimizdir. Doğruları söylemekten, kralı gelse korkmayacağız ve çekinmeyeceğiz."

'TERÖRLE MÜCADELE TAKDİRE ŞAYANDIR'

Terörizmle mücadele gevşemeden sürdürülmeli ve sonuca ulaştırılmalıdır. Şu anki mücadele kararlıdır, takdire şayandır. Bu mücadelenin devamını bekliyoruz, bu Türkiye'nin beka meselesidir.

İRAN'A YAPTIRIMLAR

ABD'nin İran'a başlattığı ambargo bu ülkeyi zora sokacaktır, bu süreçten Türkiye'yi muaf tutmasına diyecek bir şeyimiz yoktur. ABD'nin dürüstlüğün çizgisinden saplmaması hem kendisinin hem de Türkiye'nin iyiliğinedir.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Yeni bir çözüm süreci adımları varsa, Türk milleti o öldürücü zehri asla içmeyecektir. Terörle masa kurulmaz. Aman diyerek tavizler vermekle akan kan durmaz. Terörün bitişi konuşmakla olmaz. Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir, buna kimse cüret edemez. Hepimiz Türk milletiyiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ