Bahçeli’nin ‘ülkücü birliği’nin silahlarını kim veriyor?

MHP 30 Eylül 2017 19:12
Videoyu Aç Bahçeli’nin ‘ülkücü birliği’nin silahlarını kim veriyor?
A
a

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ülkücü birliği hazır” sözlerinin ardından...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY)’nin bağımsızlık referandumunun Türkiye için “savaş sebebi” sayılması gerektiğini savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “5 bin kişilik ülkücü birliği Kerkük’e gitmek için hazır” sözlerinin ardından çok tartışılacak bir olay meydana geldi.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkan Yardımcısı Deniz Güzelay, Ülkü Ocakları Kağıthane İlçe Başkanı Engin Kayacık ile birlikte ellerinde silahların olduğu ve “5000 Ülkücü KERKÜK'e gitmek için hazırdır..” notunu düştükleri bir fotoğraf paylaştı. Deniz Güzelay’ın elinde, Ankara Valiliği’nin 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Ankara Emniyeti tarafından kayıt tutulmadan emniyet personeline dağıtıldığını açıkladığı Alman yapımı MP5 model tüfeğin olması ise dikkat çekti. Engin Kayacık’ın elinde ise “Kalaşnikof” olarak bilinen AK47 model tüfek yer aldı.

Güzelay fotoğrafı, “ ‘Türklüğün yaşaması, bekasının güvenceye alınması, Türkmen yurtlarının üzerindeki kabus bulutunun dağıtılması hususunda her mihneti, her meşakkati, her çileyi göze aldığımız bilinmeli, herkes hesabını buna göre yapmalıdır’.. 5000 Ülkücü KERKÜK'e gitmek için hazırdır..” notuyla paylaştı.

'KAYITSIZ DAĞITTIK' AÇIKLAMASI YAPILMIŞTI
Ankara Valiliği, 9 Haziran'da yaptığı açıklamada, 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi için "Sadece Ankara Emniyet Müdürlüğü mensuplarına personelin kimliği kontrol edildikten sonra yazılı olarak zimmet kaydı tutulmaksızın silah-mühimmat dağıtımı yapılmıştır" açıklaması yapmıştı.

1000
icon
ahmet cosgun 1 Ekim 2017 11:35

Aradaki farkı bilmiyorsaniz yuh artık .Siz o salahliri millete tutarsınız biz ise vatana bayrağa millete silah tutanlara tutarız.çünkü biz milliyetçi ulkucuyuyz.mazlumun yanında zalimin karsisindayiz farkimız bu

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ