Bahçeli'nin kararı MHP'lileri kızdıracak!

MHP 19 Aralık 2018 14:15
Videoyu Aç Bahçeli'nin kararı MHP'lileri kızdıracak!
A
a

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kararı MHP'lileri kızdıracak!

Yerel seçimlerde ittifak yapacaklarını açıklayan AKP ve MHP'de aday çıkarılacak iller kesinleşti. 30 büykşehir'in 27'sinde AKP'nin aday çıkarması ve 3'ünde MHP'in aday çıkarması ise dikkat çekti.

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nda 30 ‘büyükşehir'de hangi partinin aday göstereceği büyük oranda netleşti.

Son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir araya gelince söyleyecek. Bu kararın ise büyükşehirlerin 27'sinde AK Parti, 3'ün de ise MHP adayının desteklenmesi olduğu belirtildi.

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak'tan Nur Banu Aras'ın haberine göre, AKP'den Mehmet Özhaseki, MHP'den de Sadir Durmaz ittifak çalışmalarını sürdürüyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Millet İttifakı'na atıf yaparak "Bu büyükşehirler (İstanbul, Ankara, İzmir) dışında ortak aday çıkardığı her yerde de Cumhur İttifakı'nın gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız" demişti.

Bahçeli'nin bu sözünü de göz önünde bulunduran heyetin, 30 büyükşehir üzerinden devam eden çalışmalarda uzlaşmaya vardığı belirtiliyor. 30 büyükşehirde seçime tek adayla girme formülü üzerinde duruluyor.

KARŞILIKLI JEST

Ankara, İstanbul ve İzmir'de aday çıkarmayacağını açıklayan MHP, Denizli, Erzurum ve Aydın'da adaylarını çekti. Kalan yerlerde de açıklanan aday varsa geri çekilecek, aday yoksa yeni bir aday çıkarılmayacak.

MHP yönetiminde olan Adana, Manisa ve Mersin'de de AKP aday çıkarmayarak MHP'yi destekleyecek. Cumhur İttifakı'nda 30 büyükşehir dışında kalan illerde nasıl bir yöntem izleneceği de merak ediliyor. Öte yandan, AKP'nin, açıkladığı Kars ve Iğdır adaylarını geri çekebileceği konuşuluyor. Diğer illerde ise her partinin kendi adaylarıyla seçime girmesi bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ