Bahçeli ülkücülere 'FETÖ'cü dedi!

MHP 21 Haziran 2017 16:09
Videoyu Aç Bahçeli ülkücülere 'FETÖ'cü dedi!
A
a

Bahçeli'nin adamı MHP Genel Sekreteri Büyükataman, Hürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol'u eleştirdiği yazılı açıklamasında Ülkücü iradeyi de hedef aldı. Bütükataman'ın, "15 Temmuz'da kaybedenlerin artçıları da kaybetmiş" sözleri dikkat çekti.

Bahçeli'nin sözcüsü, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yazılı bir basın açıklaması yaptı. Hürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol'u "Bir dava ‘nasıl’ sonuçlandı?" yazısı üzerinden eleştiren Büyükataman Ülkücü iradeyi de hedef aldı.

Büyükataman'ın açıklamaları şöyle:

"Partimiz üzerinden hesap yapanların, “değişim”, “dönüşüm” ve “yeni” gibi sihirli sözcüklerin arkasına sığınarak ülkemizi sürüklemek istedikleri nokta, Batılı emperyalist güçlerin Osmanlı’yı yıkım projesinin ismi olan “Şark Meselesi”nin izlerini taşımaktadır. 

"OKYANUS ÖTESİNDE ADALET ARAYANLAR"

19 Haziran 2016’da yapılan korsan kurultay ve bu sözde kurultayda alınan kararlar, adil ve tarafsız mahkeme tarafından yok sayılmıştır. Bu durum Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol’u nedendir bilinmez ama rahatsız etmiş ve bugünkü köşe yazısında “Bir dava nasıl sonuçlandı?” başlığıyla engin(!) hukuk bilgisiyle davayı yorumlamıştır. 

Okyanus ötesinde adalet arayanlar elbette ki adil hâkimlerin verdiği karardan rahatsızlık duyacaktır. Ancak Türkiye’de artık okyanus ötesinin mankurtlaşmış hâkim ve savcılarını bulunmamaktadır. O yüzden verilen adil karar yazarı şaşırtmış olabilir. 

Sonuçta adil Türk yargısı eliyle 15 Temmuz’da kaybedenlerin artçıları da kaybetmiş, Türkiye kazanmıştır. 

Milliyetçi-Ülkücü Hareket arınmış, ayıklanmış bir şekilde durmadan yoluna devam edecektir. Bir yazarın dediği gibi; “Adalet haksız olana zulüm gibi gelir. Çünkü her insan kendi gözünde suçsuzdur.”

Bu noktada Taha Akyol’a merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey’in Dalkavuklar Gecesi eserini okumasını tavsiye ederiz."

KURULTAY İSTEYENLERE FETÖCÜ İTHAMI

"Türk yargısı eliyle 15 Temmuz’da kaybedenlerin artçıları da kaybetmiş" ifadesiyle dünkü mahkeme kararına gönderme yapan Büyükataman bir kez daha partide kurultay yapılmasını isteyen, MHP'ye gönül vermiş çok sayıda kişiyi de FETÖ ile bir tutmuş oldu. 

 

1000
icon
Sungur ti-gin Tuluğhan 14 Ağustos 2017 02:58

Bende davasına gönülden ölümüne bağlı bir ülkücüyüm peki en yazının sonundaki sözler beni çok etkiledi taha akyola bir büyük ülkücü Türk düşünürü ve dehası nihal atsızdan verdiği cevap çok şaşırtıcı ve manidar.. merhum babamız bizim için gercek bir önder olan sn başbuğumuz Alparslan Türkeşin bize verdiği terbiye ve gösterdiği hedef ve kutlu davamız için şu soruyu sormayı kendimde bir görev zorunluluğu olarak hissettim ve bir ülkücü olarak buradan sn büyük'atamana soruyorum merhum atsızın kitabından alıntı yaparak kaleme döktüğü söz acaba kimler için kullanılırsa daha uygun olur Dalkavuklar gecesi.. Bence bu söz kullanıldığı yer zaman ve kişiler tarafından çok kapsamlı düşünülüp tetkik edilip ifade edilmesi lazım.. Allah nelere kadir bazen insanın yediği naneleri kendi ağzı ile dile getirip ikrar ettiriyor.. Saygılarımla.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ