Bahçeli umut verdi: FETÖ'cüler af bekliyor!

MHP 3 Ekim 2018 18:06
Videoyu Aç Bahçeli umut verdi: FETÖ'cüler af bekliyor!
A
a

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli umut verdi: FETÖ'cüler af bekliyor!

Bir dönem FETÖ lideri Fethullah Gülen'in en yakınındaki isim olan Nurettin Veren, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı “af” konusuna ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.

Nurettin Veren, bugünkü “FETÖ yönetimi ablalara mı devredildi?” başlıklı yazısında, MHP’nin Meclis’e getirdiği af konusuyla ilgili FETÖ’cülerin de umutlandığını belirtti.

“15 Temmuz hain darbesinin üzerinden 2 yıl geçtikten sonra, toplumsal tansiyon yavaş yavaş düştü, darbecilere karşı gerilim azaldı ve neredeyse unutulma seviyesine kadar geriledi. Meydanlarda ve sokaklarda aylarca süren protestolar unutuldu, şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları yerde kaldı, göğüslerdeki ateşler soğudu” diyen Nurettin Veren şöyle devam etti:  

“FETÖ’cülere yapılan binlerce operasyonlara rağmen, FETÖ hızını kesmeden hâlâ daha ihanetlerine devam ediyor. Gerçek bir pişmanlık, itirafçılık ve devlete geri dönme vaziyetini göstermiyorlar. Zaman uzadıkça, FETÖ’cülerde, kin ve nefret azalmadı. Yakalananların içerde ve dışarıda yapmış oldukları açık propagandalar da, FETÖ’nün de onlara vermiş olduğu motivasyon ve desteklerle, ablalar, ağabeyler ve üst rütbeli hakimler, HSYK mensupları, paşalar, valiler, kaymakamlar ve üniversite hocaları açık açık FETÖ’ye destek verdiklerini ve pişman olmadıklarını söylüyorlar.”

“YAVAŞ YAVAŞ AF İSTEMEYE DOĞRU BİR YÖNELİŞ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Nurettin Veren “FETÖ hakkında hâlâ daha kafaları karıştırarak algı oluşturup hüsnü zan besleyen, onlara karşı merhamet duymaya başlayan, hatta yavaş yavaş af istemeye doğru bir yöneliş olduğunu görüyoruz” diyerek şunlara dikkat çekti:
İzmir’de yapılan Babalar davasındaki tahliyeler ve FETÖ’nün en yakın para ve finans kaynaklarına, Akın İpek’ten daha önemli isimlere uygulanan tahliyeler ve kayyımlardan malların geri alınarak, eski FETÖ’cü sahiplerine iade edilmesi, FETÖMETRE’nin on kat üstünde mevcut kriterlerin ve belgelerin açık açık olmasına rağmen, hukuki kılıflara uydurularak, toplumda büyük şüpheler oluşturacak tepkiler oluşmaktadır.

Yapılacak olan af esnasında FETÖ’cülere de dışarıya çıkma fırsatı doğacağını düşünenler var. 15 Temmuz sonrası FETÖ’nün erkek elemanları üst düzey asker, polis, yargıç ve mülkiye mensupları deşifre olunca, para trafiği ve sistemin yönetimi ablalara yönlendirildi.

Daha önce FETÖ’nün kadınlar yolu ile hiçbir şekilde sokak eylemleri ve örgüt yönetimine katılmamıştı. İkinci planda kalan gizli ev hizmetlerinde ve üst düzey kamu görevinde olanları ile ilgilenip evlenerek veya muta nikâhıyla onları ele geçirerek, ikinci planda hizmeti yapıyorlardı.”

1000
icon
Yusuf ATMACA 4 Ekim 2018 15:13

"Fetö" toptancılığı haksızlıktır hukuksuzluktur. İktidarın 17/25ten sonra kuruluş yazısı gönderdiği ve 15temmuz ihanetine kadar para ödediği sendika suç değildir. Bankasya'da hesabı olmak suç değildir. Önce yönetimi sonra mülkiyeti devlete geçmiştir. Ayrıca 15temmuz ihanetinden sonra 5ay bankasya emekliliğe para yatır mesajları gönderildi. Serbestçe basılan dağıtılan yayınları almak suç değildir. Kimse yokmuya mesajla 5tl yardım suç değildir. 15temmuz ihanetine kadar iktidarın para aktardığı okullara öğrenci kaydı suç değildir. MEBdenetimindeki dersaneye öğrenci kaydı suç değildir. "Fetöcü" demek terörist demek. Bunlar kesinlikle teröristlik değil.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR