Bahçeli'ye şok! FETÖ mağduru o isim Akşener’in yeni başdanışmanı oldu

İYİ Parti 29 Ocak 2018 19:54
Videoyu Aç Bahçeli'ye şok! FETÖ mağduru o isim Akşener’in yeni başdanışmanı oldu
A
a

MHP eski genel sekreteri Cihan Paçacı, Meral Akşener’in başdanışmanlığı görevine getirildi.

MHP eski genel sekreteri Cihan Paçacı'dan Bahçeli'yi kızdıracak adım, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Siyasi İşlerden Sorumlu Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Uzun yıllar DYP çatısı altında siyaset yapan Paçacı, Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine MHP’ye katılmıştı. MHP’de genel sekreterlik görevine kadar yükselen Paçacı, partideki kaset kumpası sonrasında aktif siyasetten çekilmişti.

İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde aktif olarak yer aldığı öğrenilen Paçacı’nın, atama kararının yaklaşık 15 gün önce Akşener tarafından imzalandığı öğrenildi.

Cihan Paçacı MHP'den neden ayrılmıştı?

MHP’de skandal videoları yayınlayan ve ardından Bahçeli ve ekibini hedef alan internet sitesi, elinde görüntüleri olduğunu iddia ettikleriyeni isimleri açıklamıştı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye istifa etmezsen elimizdeki yeni bilgileri açıklayacağız diyen internet sitesi o saati beklemeden görüntüleri yayınlamaya başladı. 

Site mesajında, ellerinde kimlerin yeni kasetleri olduğunu da açıklamıştı.

Daha önce İhsan Barutçu, Bülent Didinmez, Metin Çobanoğlu ve Recai Yıldırım'ın videolarını paylaşarak gündemi sarsan site, mektup şeklinde kaleme alınan bir yazıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çok yakın 6 ismin daha isimlerini verdi ve bu isimlerin de kasetleri olduğunu iddia etti. 

Açıklanan isimler MHP'nin ağır topları; Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, MHP Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, MHP Başkanlık Divanı üyesi Mehmet Taytak, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı. 

Siteden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bu ismi geçenler, eğer kendi iradeleri ile hem partimizden, hem milletvekilliği adaylığından istifa ederlerse onlarla ilgili görüntüleri yayınlamamaya söz veriyoruz. Ama istifa etmemeleri durumunda, herbiri ile ilgili görüntüleri, sırasıyla yayınlayacağımızı kendilerine ve kamuoyuna duyururuz."

İstifasını yazılı olarak duyuran Paçacı, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara Milletvekili adaylığından istifa ediyorum” dedi.

Cihan Paçacı kimdir?

23. Dönem Ankara Milletvekili olan Paçacı, Ankara İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisi'ni bitirdi. Şekerbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı, Etibank Bankacılık Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, TC Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan Paçacı, çeşitli ticari ve sanayi kuruluşlarında da yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ