Bahçeli'ye yandaş yazar Meral Akşener'e 'İngiliz işgalcisi' dedi

Gündem 16 Ağustos 2017 14:21
Videoyu Aç Bahçeli'ye yandaş yazar Meral Akşener'e 'İngiliz işgalcisi' dedi
A
a

Ortadoğu gazetesi yazarı Kadir Yıldız MHP'den ihraç edilerek ayrılmak zorunda kalan ve yeni parti kurma hazırlığında olanları İngiliz işgalcilerine benzetti.

Ortadoğu gazesi yazarı Kadir Yıldız'ın çirkin benzetmelerle dolu yazısı;

zmir, Yunanlar… Adana, Fransızlar… Antalya ve Konya İtalyanlar tarafından işgal edilmişti.  Urfa, Maraş, Antep, Merzifon ve Samsun'a İngiliz askerleri çıkmış, İstanbul'a ise Kraliyet Donanması demirlemişti.  *** Samsun işgalciler için stratejik öneme sahipti. Yolları ve bağlantıları ile Karadeniz'den Orta Anadolu'ya doğru açılan en rahat ve güvenli kapıydı.Bölgenin bu özelliğinden dolayı İngilizler 9 Mart 1919'da Samsun'a askerî bir birlik çıkardılar. Hasta adam olarak nitelenen Osmanlı İmparatorluğu paylaşılmış, ortada bir avuç Türkün barındığı bir ata yurdu kalmıştı. Son halka ise bu parçanın da işgalini gerçekleştirmekti… Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Pontus Rum Cemiyeti'nin çalışmaları sonucunda bölgedeki Rum halkı karışıklıklar çıkarıyor ve olayın sorumlusu olarak da Türk halkı gösteriliyordu. Rumların da beklentisi, bölgenin İngilizler tarafından işgal edilerek Rumların işlerinin kolaylaştırılmasıydı. *** İşgalciler içeriden alacağı destekle Türk topraklarının varlığına son vermeyi planlıyordu… *** Atatürk milli mücadelenin işaret fişeğini Samsun'dan yaktı ve işgalcilere karşı milletiyle birlikte amansız bir mücadelenin içerisine girdi. Bu mücadele "Ya istiklal Ya ölüm" tercihinden başka bir şey değildi! Atatürk, Türk milletine karşı silahlanan isyancıların değil, milletinin yanındaydı… Atatürk, İngilizlerin safında değil, milletinin tarafındaydı… Atatürk, Osmanlı topraklarını işgal etmek isteyenlerin masasında değil, milletinin sofrasındaydı… Sonuç mu? Geldikleri gibi gittiler! *** 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası Milliyetçi Hareket Partisini ele geçiremeyenlerin hamileri Türk devletini işgal etmek için 15 Temmuz'da başkaldırdılar… *** CHP-HDP-PKK-Perinçekgiller ve Meral Akşener Türk devletinin ve milletinin bekasını teminat altına alan anayasa değişikliğine karşı emperyalist devletlerin yanında hizalandılar… 6-7 Ekim olaylarıyla iç savaş çıkarmayı planlayan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden PKK'nın siyasi havarisi HDP ile kol kola yürüyerek vicdanları aşındırdılar… "Ordu Göreve" manşetiyle darbe çağrısı yapan "Türk Solu" dergisinin Genel Yayın yönetmeni Meral Akşener önderliğindeki yeni partiyi destekler mahiyette açıklamalarda bulundu. 26-30 Ağustos arası Adalet Kurultayı yapmayı planlayan CHP, bu kurultaya blok arkadaşları HDP ve Meral Akşener'i de davet edeceğini açıkladı. *** Yeni kurulacak partinin deklanşörü Ümit Özdağ çalışmalaraSamsun'dan başlayacaklarını söyledi.  1919'da İngiliz donanması Samsun'a hangi amaçla çıktıysa, 2017'de aynı bloğun piyonları o amaçla Samsun'dan yola çıkmayı planladı… *** Sonuç mu? Geldikleri gibi gidecekler!
 
1000
icon
NECOLI 11 Temmuz 2019 14:54

Kadri okunmayan Gazette var zaten MHP den baskan okuyan varmi oda ucbes kisiyi gecmez. Kalkmisin saga solar Liberian gibi cakir atiyorsun.Sen kimin usagisin.Liderin akp nina usagida on icin sordum.Senin sounds Mutlaka Ingiliz.Fransiz.Italyan Yunan vardir.Once kensi soyunu bit arastir

0 0 Cevap Yaz
Nejdet 23 Mayıs 2018 15:34

It ürür.kervan yürür. Dune kadar bas taci yapiyordu parti. Kurunca vatan haini oldular.Delikanliysaniz. Bahçeli'ye agir hakeret edenlerin kucağında ne isiniz. Varr onlara soylesene.Delikanli olun birazcik adam sansinlar .

0 0 Cevap Yaz
Ibrahim demir 17 Ağustos 2017 15:48

SIYASİ OROBULUKTA SINIR YOK

0 0 Cevap Yaz
Bayram ÖZKAN 16 Ağustos 2017 21:43

Halbuki ben bop genel sekreteri olarak atanacak zannediyordum demekki yanıltmışlar bizi.senin gibi yazarın ifadelerinden öyle anlaşılıyor da.

0 0 Cevap Yaz
Nejdet 16 Ağustos 2017 21:18

Kadir Yıldız denen gazeteci yamağı.Kim işgalci Bahçeli 20 Yıldır MHP yi işgal etmiyormu.Hiçte gideceğe benzemiyor.Şimdi laf söylüyorsun amma yarın iktidara gelince herkesten önce sen yine yalakalık yapar bu seferde Meral Hanımın yanında saf tutarsın.

0 1 Cevap Yaz
Yılmaz Bozkurt İzmir 16 Ağustos 2017 20:40

Yaw Kadir Yıldız sen gazeteci isen ben ABD nin başkanı Trump'' im..Yandaslik ve yalakalikta masallah önlerde gidiyorsun.6 sene Pkk ile ayni yatakta yatan, açılım saçılım ayaklariyla dogu ve güneydoğuyu pkk ya parsel parsel veren Kürdistan Bayrağını ülkemizin iki büyük şehrine cektirene tek lâf etmiyor ve üstelik ortaklık yapiyorsunuz, utanmadan kalkıp Chp ye çamur atiyorsunuz.O camur elinizde eyyy Kadir Yildiz, Chp ye bulaşmaz.Bahceli ve ülkücüler icin Tayyipin sözlerini ,sizlere nasıl hakaretler ettiğini bir makalende yaz da görelim.Adam olun biraz adam olun, gazeteci müsveddesi.

0 1 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR