Bakan’dan tuhaf ucuz et açıklaması: Bitti!

Gündem 6 Kasım 2017 12:55
Videoyu Aç Bakan’dan tuhaf ucuz et açıklaması: Bitti!
A
a

Fakıbaba tüm Türkiye nüfusuna ucuz et yedirme gibi bir iddiaları olmadığını belirtti...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığıyla BİM ve A101 marketlerinde başlanan uygun fiyattan et satışının piyasa oturana kadar sürdüreceklerini söyledi.
Fakıbaba Ankara’da gazetecilerin ucuz et satışı ile ilgili soruları üzerine TV’lerden canlı yayımlanan açıklamalarında, “İki marketten başlattığımız ucuz et satışını piyasa oturuncaya, regülasyon oturuncaya kadar, kasabı, üreticiyi rahatsız etmeden sürdüreceğiz. Gerekirse (günlük) 6 ton olan kapasitemizi 10 tona çıkaracağız” diye konuştu.
Tarım Bakanlığı’ndan geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, satış yapan firmaların dana kıymanın kilosunun 29 TL, dana kuşbaşının kilosunu 31 TL’den satmayı taahhüt ettiğini kaydetmişti.

‘SAAT 11’DE TÜKENDİ’

Fakıbaba konuyla ilgili bugünkü sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün saat 11.00 itibarıyla ucuz et satan mağazalarda ürünlerin tükendiğini öğrendik. Bittiyse ertesi gün bir daha gelir. Zaten amacımız bu.”

Türkiye’de 80 milyon kişiye ucuz et satışı gibi bir iddialarının zaten olmadığını dile getiren Fakıbaba, “Ucuz et satışını sadece iki markete yaptırmamızı eleştirenler var. Bu doğal. Ancak bu kararı alırken 81 ilin tamamında bu satışın yapılmasını gözettik. İkisi de aynı ve en iyi fiyatı verince ikisine de verdik. (Bu adım sonrası) diğer marketler de et fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı. Bu sevindirici” diye konuştu.

Hükümet enflasyondaki yüksek seyrin ana nedenlerinden biri olarak gördüğü gıda fiyatlarını düşürmek üzere son dönemde attığı adımlara, geçtiğimiz hafta ucuz et satışı ile ilgili adımı da ekledi.

1000
icon
Süleyman 6 Kasım 2017 13:36

Pekala türkiyede et balık kurumu vardı neden bim ve a101 neden şok market de yok içlerinde

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ