Bakanımızın zarif dili: “Onlardan birkaç tanesini geberttiğimde…”

Gündem 6 Ocak 2018 18:21
Videoyu Aç Bakanımızın zarif dili: “Onlardan birkaç tanesini geberttiğimde…”
A
a

Nihat Zeybekci, son KHK ile 15 Temmuz gecesi darbe girişimcilerine müdahale eden ...

AKP'nin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Denizli’de hizmete açılan İncilipınar Yüzme Havuzu’nun açılışına katıldı. Son KHK ile 15 Temmuz gecesi darbe girişimcilerine müdahale eden sivil halk ile ilgili alınan karar sonrası yapılan eleştirilere çok ''zarif'' dille cevap verdi.

Konuşmasında 15 Temmuz gecesi TBMM’de yaşadığı o anları hemşerilerine anlatan Bakan Zeybekci, "15 Temmuz'da hukuk çiğnenmiş, 15 Temmuz'da anayasayı devirmeye gelen, bu ülkeyi devirmeye gelen, hükümeti devirmeye gelenler vardı. Ne diyeyim ben sana, Allah seni bildiği gibi etsin diyorum da, Allah’a bile kalmayacak sen o pisliklerin içinde yuvarlanıp gideceksin. O gece sizin kardeşiniz de TBMM’ye girerken, üzerine yağmur gibi kurşun yağdırıldı. Biz canımızı tezgaha koyup da çığırtkanlık edenlerden değiliz. Hiçbir yerde konuşmadık. Meclise bombalar yağarken oralardaydık. Yanımızda ruhsatlı silahımız vardı, üç tane şarjörü ile beraber, bekliyordum orada. Arkadaşlarımız sığınağa giderken, Bursa milletvekilimiz vardı, onun tekerlekli sandalyesini çıkarırken, 'Abi sen gelmiyor musun?' dedi. Ben dedim, burada bekleyeceğim bunları. Bizi canlı almayacaklardı ama alana kadar onlardan bunun hesabını soracaktım" dedi.

Zeybekci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Peki soruyorum şimdi onlar bizi katledene kadar, onlardan birkaç tanesini geberttiğimde, benim çoluğumdan çocuğumdan, bunun hesabını mı soracaktın? Arkadan gelenlerden bunun hesabını mı soracaktın? Hiç kimse kusura bakmasın, her kim ki bu milletin bayrağına, bu milletin birliğine beraberliğine, bu milletin vatanına, bu milletin devletine, bu milletin namusuna ırzına, onuruna, gururuna, milletvekiline, millet meclisine saldırdığında bunun sonuçlarını, bunun dersini, bunun gereğini, bu millet yaptı ve yapmaya da devam edecek."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ