Banu Avar açıkladı: ABD-İsrail istedi AKP yaptı!

Gündem 8 Mart 2019 22:26
Videoyu Aç Banu Avar açıkladı: ABD-İsrail istedi AKP yaptı!
A
a

Çok konuşulacak bir paylaşımda bulunan Banu Avar, "TRT’ de işime son veren AKP hükümeti, gerekçe olarak...

Yazar Banu Avar sosyal medya hesabı aracılığıyla çok konuşulacak bir açıklamada bulundu.

A Haber’in ismini kullanarak haberlerler yaptığını söyleyen Banu Avar, “A Haber’e hiçbir açıklamam olmadı.. CHP için söylediklerim AKP için de geçerli.” ifadelerini kullandı. Söz konusu paylaşımının devamında dikkat çeken sözler sarf eden Avar, “O zaman AKP hakkında yıllardır yazdıklarımızı da biz hatırlatalım!” diyerek AKP’nin CFR muhtırası ile kurulmuş bir parti olduğunu kaydetti.

AKP'NİN GEREKÇESİ: ABD VE İSRAİL BÜYÜKELÇİLİKLERİ İSTEDİ

Söz konusu paylaşımında Arslan Bulut’un bir yazısını da paylaşan Avar, çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Avar, TRT’de işine son veren AKP’nin gerekçe olarak ‘ABD ve İsrail büyükelçiliklerinin programdan şikayeti’ni bildirdiklerini ifade etti.

Banu Avar konuya ilişkin olarak, “TRT’ de işime son veren AKP hükümeti, gerekçe olarak ABD ve İsrail büyükelçiliklerinin programdan şikayetçi olduklarını bildirmişti!” ifadelerini kullandı.

Banu Avar’ın paylaşımı şu şekilde:

A HABER’E HİÇBİR AÇIKLAMAM OLMADI.. CHP İÇİN SÖYLEDİKLERİM AKP İÇİN DE GEÇERLİ.
A haber adımı kullanarak bazı haberler yapıyor. Seçim sürecinde Muhalefeti vurmak için meslek hayatını bitirdiği ve her ay bir kez sorgu için emniyete çektiği birinden bile medet umuyor!
A Haber’in Yazboz adlı programına konuştuğum iddia ediliyor ki bu bir yalan!
2 yıl önce başka bir kanala yaptığım bazı açıklamaları kesip biçip kullanmışlar. CHP'nin üst yönetiminin Türk milletinden çok uzak olduğunu ve ‘CHP ile HDP'nin yan yana getirilmesinin ABD'de planlandığı’ ile ilgili söylediklerimi montajlayıp servis etmişler.
O zaman AKP hakkında yıllardır yazdıklarımızı da biz hatırlatalım
1. AKP , CFR MUHTIRASI ile kurulmuş bir partidir.
Ayrıntılar için Arslan Bulut’dan okuyunuz:
“AKP'nin kuruluş sürecinde Tayyip Erdoğan'a ABD'den gönderilen gizli bir belge, bir memorandum vardı ve bu gizli belgeyi, 3 Kasım 2002 seçimlerden önce, 26 Ağustos 2001 tarihli Büyük Kurultayda 16. Sayfadaki 'Yazıt' sütununda 'Mr. Tayyip Erdoğan'ı ürperten belge' başlıklı yazıda kamuoyuna açıkladık. Erdoğan konuyla ilgili en küçük bir açıklama bile yapmadı! Memorandum belgesini ele geçirdiğimiz zaman, Erdoğan'ın ne cevap verdiğini öğrenmeye çalıştık. Cevabı AKP'nin program ve tüzüğünde bulduk! AKP'nin Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, kendisine gönderilen memorandumda belirtilen küreselleşmenin şehir ve devletleri planına uyacağını, parti programında ortaya koydu. Dünyayı yönetmeye soyunmuş elit, millî devletleri parçalamak istiyordu. Bunun için şehirleşme adı altında eski Yunan tarzı şehir devletleri modelini gündeme getiriyorlardı. Tayyip Erdoğan'a söylenen, bu politikaya uyması hâlinde, destek göreceğiydi. Erdoğan da küreselleşmenin şehir devletleri planını, parti programı hâline getiriyordu. Recep Tayyip Erdoğan'a New York'tan gönderilen memorandumda belirtilen Türkiye'nin şehir devletlerine ayrılması plânı, AKP Program ve Tüzüğüne hemen hemen aynı ifadelerle geçiriliyordu. Bakallı adlı lobi şirketi vasıtasıyla Erdoğan'a New York'tan gönderilen memorandumda 'Ankara, yerel yönetimlere otonomi vermek ve millî hükümetin fonksiyonlarını yerel düzeyde merkezi olmaktan çıkarmak zorundadır. Dünya, bütün hükümetlerden bunu istemektedir. Bu memoranduma göstereceğiniz ilgiden dolayı takdirlerimizi sunarız...’ deniliyordu... Şirket, ABD’nin eski Türkiye Büyükelçilerinden Abramoviç tarafından yönlendiriliyordu. Abramoviç ise CFR üyesiydi. Memorandumdaki dünya, hangi dünyadır, o belli değil ama bunu, küreselleşme politikalarını ABD vasıtasıyla bütün dünyaya dayatan güç merkezi olarak değerlendirmek gerekir.”
2. TRT’ de işime son veren AKP hükümeti, gerekçe olarak ABD ve İsrail büyükelçiliklerinin programdan şikayetçi olduklarını bildirmişti!
1000
icon
Yorum yaptın mı 29 Eylül 2019 17:04

Nerde durduğu belli değil

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR