Başkanlık yetmedi: Yeni hedefi belli oldu!

Gündem 2 Temmuz 2018 09:35
Videoyu Aç Başkanlık yetmedi: Yeni hedefi belli oldu!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan'a Başkanlık yetmedi: Yeni hedefi belli oldu!

AKP Genel Başkanı Erdoğan, AKP'nin oylarını yeterli bulmadı. Hükümete yakınlığıyla bilinen Abdülkadir Selvi, 24 Haziran sonrasında Erdoğan'ın yeni hedefinin AKP oylarını yükseltmek olduğunu yazdı.

24 Haziran seçimlerindeki AKP'nin oylarından memnun olmayan AKP Genel Başkanı Erdoğan, partiyle ilgili sorun olduğunu belirtti.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Erdoğan'ın, bahsettiği sorunlardan kimseyi sorumlu tutmadığını yazdı.

Selvi'nin "Yeni dönemin ipuçları" başlığıyla yayımlanan yazısının bir kısmı şöyle:

24 Haziran seçimlerinin ardından yapılan ilk MKYK toplantısında Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz sonuçlara ilişkin kapsamlı bir sunum yapıyor.

Ama sonuçlar geniş bir müzakereye açılmıyor. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan çok önemli değerlendirmeler yapıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda sonuçlanması ve AK Parti’nin birinci parti olarak çıkmasının önemli olduğunu vurguluyor. Ama, “Partinin oyu neden böyle çıktı bakmamız lazım. Partiyle ilgili sorunlar var. Listelerde de hatalar oldu. Başka hatalar da var. Bu sorunları gidermemiz lazım” diyor. Sorunlara işaret ederken, kimseyi sorumlu tutan bir yaklaşım içinde olmuyor.

Erdoğan, sandıktan çıkan mesajı doğru okuyan, siyasetin gerçeklerini gören bir lider olduğu için girdiği 13’üncü seçimi de kazanıyor. 16 Nisan referandum gecesi tebrik etmek için arayanlara, “Asıl önemli olan 2019 seçimleri” demişti. O zaman erken seçim gündemde değildi. Yüzde 51/49 dengesinin ne olduğunu o gece çözmüştü. Seçim gecesi konuşma yapmak üzere balkona sadece eşiyle birlikte çıkması ve “Milletimizin sandıkta verdiği mesajı aldık” demesi de boşuna değildi.

Bu mesajın ilk gereği yeni hükümetin kuruluşunda yansıtılacak. MKYK toplantısında yeni hükümet kuruluşuna değinilmiyor ama Erdoğan’ın yaklaşımından yeni kabinede en fazla birkaç bakanı değerlendireceği anlaşılıyor.

1000
icon
Jameel 2 Temmuz 2018 22:14

من لم يكتفي بالقليل لا يشكر بالكثير. Azla yetimeyen çok'a da şükretmez.

0 0 Cevap Yaz
İbrahim Erdem Karabulut 2 Temmuz 2018 12:44

AK PARTİ Eğer karşısında sürekli böyle muhalifler bulursa istisnasız 113 seçimde olsa tamamını kazanır...Bugün toplumun ak partiye oy veren kesimin yarısı şu ifadeyi kullanmakta kim kime oy verecem ak partinin dışında oy verecek lider yada partimi var dolayısıyla ak parti dışında kimseye oy vermem bu demektirki iyi bir lider çıkarsa emanet oylar olan yarısı anında geri döner.. Bu liderlerde ne Muharrem ince ne kılıçtaroğlu ne Akşener ne Demirtaş bunlar bu milletin hafızası ile dalga geçenler..Toplum sağlam dirayetli sağlam karakterli bir lider arayışında... İBRAHİM Erdem KARABULUT

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ