Baykal hakkında son açıklama: Durumu riskli!

Gündem 16 Ekim 2017 20:03
Videoyu Aç Baykal hakkında son açıklama: Durumu riskli!
A
a

Prof. Erkan İbiş ve Baykal'a müdahalede bulunan doktorlar Deniz Baykal’ın son durumu hakkında konuştu.

Prof. İbiş, 'Muhtemelen Deniz Bey öksürükle uyandığı sırada o beyin hasarının doğurduğu bir sonuçla uyandı. Uyanmış olması büyük bir şans, uyanmayabilirdi de. Hızla hastaneye nakli hepsi önemli" dedi.

EN BÜYÜK RİSK KANAMA

Akşam saatlerinde tekrar Baykal’ın son durumuna ilişkin gazetecilere bilgi veren İbiş, şunları söyledi:

“Şu anda 38 derece dolayında ateşi var. Buna yönelik tedaviler başlamış durumda. Yine sol tarafında güçsüzlük var, sol kolda daha belirgin olmak üzere, sol bacakta hafif bir güçsüzlüğü var.

“RİSK YOKTUR DİYEMEYİZ”

Yoğun bakımdaki tüm hastaların durumunu kritik kabul edeceklerini belirten İbiş şöyle devam etti:  Bizim için önemli risklerden biri de kanama riskidir ama ben sanıyorum ki Deniz Bey’in güçlü bünyesi bunların üstesinden gelecektir. Asıl sonuçlar 48 hatta 72 saat içerisinde çok daha rahat bir şekilde ortaya konulacaktır. Çünkü, bir akciğer enfeksiyonu. Her şeyden önce bilinci açık. Zamanı, yeri, her şeyi, yaşını, takvimi çok iyi hatırlıyor. Bunlar da bizim avantajımız.

(Başbakan Binali Yıldırım geldiğinde görüşebilecek mi?) Hayır. Şu anda ikincil enfeksiyonlara karşı koruma altında. Sayın Başbakan geldiği zaman odasının dışından kendisini görecektir ancak odasına muayene eden hekimler dışında girilmesini istemiyoruz. Başka bir enfeksiyon riskini almak istemiyoruz.”

ERDOĞAN'DAN BAYKAL'A ZİYARET!

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Baykal'ı, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi ziyaret etti.

SON DURUMU

CHP eski Genel Başkanı Baykal'ın son durumuyla ilgili doktoru, beynindeki kanama ve ödemin devam ettiğini açıkladı.
Dün sabah saatlerinde hastaneye giden anjiyo olan, bu sabah ile akşam ise 2. ve 3. operasyonları geçiren Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın son durumyla ilgili açıklama yapıldı.

"BİLİNCİ KAPALI UYUTULUYOR"

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, şunları kaydetti; "Beyindeki kanama ve ödem  üst düzeyde seyrediyor. Solunum desteği, beyin desteği sağlanıyor, bilinci kapalı olarak uyuyor. Anlık iyi de olabiliyor kötü de olabiliyor. Beyin çok hassas bir organ. Umutlarımızı koruyoruz ancak bazı olumsuzluklar yaşadık. Yoğun bakımda destek tedavileri devam edecek. Tomografi kontrolü sabah planlanıyor. 1 saat sonra farklı bir bulgu gelişebilir."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ