Baykal'ın önerisine Akşener'den cevap

Gündem 4 Mayıs 2017 15:02
Videoyu Aç Baykal'ın önerisine Akşener'den cevap
A
a

Meral Akşener, Deniz Baykal'ın 2019 seçimleri için başkan yardımcılığı önerisine olumsuz yanıt verdi.

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, CHP’li Deniz Baykal’ın önerdiği başkan yardımcılarının önceden açıklanması ve bunlardan birisinin kendisi olması yönündeki öneriye sıcak bakmadı.

Akşener’e yakın isimler “Referandum daha yeni bitmiş. Meral Akşener’e başkan yardımcılığı önerisinin Ekmeleddin İhsanoğlu projesinden bir farkı yok. Bunlara düşmeyiz” değerlendirmesini yaptı.

Hürriyet gazetesinden Umut Erdem'in haberine göre, Baykal’ın stratejisini bir ‘spor’ olarak tanımlayan Akşener cephesinden şu yorumlar yapılıyor:

"MERAL AKŞENER'İN ÖNÜNÜ KESMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL"

“Sporla siyaseti birbirine karıştırmasına iştirak edecek halimiz yok. Akşener’e başkan yardımcılığı atfetmek onun önünü kesmekten başka bir şey değildir. Bugün için Meral Akşener bunlarla ilgilenmiyor. CHP kendi iç meselelerinde başkanlığı kullanıyor. Bu CHP’ye de yüzde 49’luk bloğa da zarar verir. Basit ve yanlı bir strateji.”

AKŞENER'E FETÖ OPERASYONU MU?

Akşener’e yönelik bir FETÖ operasyonu olacağı iddiaları da kulislerde konuşuluyor. Akşener’e yakın isimler bu iddialara, “Açıkçası bekliyoruz. Millet onu cezaevinden çıkarmasını bilir” yanıtını veriyor. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ