Belediye vızır vızır Bilal'e çalışıyor!

Gündem 14 Ağustos 2017 14:39
Videoyu Aç Belediye vızır vızır Bilal'e çalışıyor!
A
a

Yeni yapılan Yurt'un Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜRGEV'e devredilmesi bekleniyor

Kadıköy Feneryolu’ndaki Tuğlacıbaşı Camisi’nin bitişiğindeki iki parselde yaklaşık üç ay önce yeni bir cami ve yurt binası yapılmaya başlandı. Yeni yapılan yurt binasının Kredi Yurtlar Kurumuna ait olmadığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erodağan’ın yönetimindeki TÜRGEV’e verileceği konuşuluyor. Özel bir şirketin yaptığı ve TÜRGEV’e devredilmesi beklenen inşaatta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamyon ve iş makineleri çalışıyor. Kadıköy Belediyesi, Temmuz 2016’da cami inşaatına izin vermiş ancak yurt binasının yapıldığı parsele inşaat izni vermemişti. Bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girerek 750 metrekare üzerinde 6 kat olarak inşa edilen yurt binasına izin verdi ve inşaat başladı.

YEŞİL ALAN KALSIN’

Kadıköy Feneryolu’ndan yurttaşlar ise inşaat yapılan alanların yeşil alan olarak kalmasını istiyor. Yurttaşlar, inşaattan önce fidanlık olan arazilerin, olası depremde toplanma alanı olarak da kullanılması gerektiğini düşünüyor. İnşaat başladığından bu yana bölge halkı basın açıklaması yaparak konuyla ilgili taleplerini dile getirdi. Ancak yurttaşların talepleri dikkate alınmıyor ve inşaat devam ediyor. Son olarak inşaatın çevresine plastik bariyerler de çevrildi.

BEYAZ MASA: CAMİ YAPILIYOR

İnşaattan şikayetçi olan yurttaşlar taleplerini yalnızca eylem ve basın açıklamalarıyla değil yetkililere başvurarak da dile getiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne “Özel bir şirkete ait ve özel bir yurda verilecek inşaatta belediyenin araçlarının çalışması doğru mu” diye soru yönelten yurttaşa İBB Beyaz Masa’dan yanıt geldi. Yanıtta, çalışmaların cami derneğinin aldığı izin kapsamında yapıldığı ifade edildi ve iş makineleriyle ilgili soruya yanıt verilmedi.

kaynak:aydınlık

1000
icon
KIZGIN TURK 15 Ağustos 2017 18:22

KEL KAFASINI SKTMN HIRSIZLARI

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU