Belediyeleri engellemesinin sebebi: Müteahhit...

Gündem 1 Nisan 2020 17:52
Videoyu Aç Belediyeleri engellemesinin sebebi: Müteahhit...
A
a

Belediyeleri durdurmasının sebebi ortaya çıktı: Müteahhit yapacakları bağışları vergiden düşecekler

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka yardım yerine, halktan bağış istediği kampanyanın yankıları sürüyor. Bağış kampanyasını bugünkü köşesine taşıyan Sözcü yazarı Çiğdem Toker, “Bütçeden ödeme alan müteahhitler Covid-19 için yapacakları bağışları vergiden düşebilecek” dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, kampanyayı değerlendirdiği bugünkü yazısında bağış yapan müteahhitlere dikkat çekti. Toker, “Bütçeden ödeme alan müteahhitler Covid-19 için yapacakları bağışları vergiden düşebilecek” ifadelerini kullandı.

VERGİDEN DÜŞEBİLECEKLER

“Belediyeler ile sivil toplum kuruluşlarının gerisine düşen kampanya, -İçişleri Bakanlığı’nın belediyeleri apar topar durdurma sebebi de tam olarak budur!- yine sermaye şirketlerine yarayacak. Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl’ün de anımsattığı gibi ‘Cumhurbaşkanı’nca başlatılan yardım kampanyalarına makbuz karşılığı yapılan ayni ve nakdi bağışların tamamı, beyannamede bildirilen vergi matrahından indirilebilecek.’ Yani? Yanisi, köprü, otoyol, tünel, havalimanı, şehir hastanelerini yapıp işleten müteahhitler, bütçeden 18.9 milyar TL garanti, kira ödemeleri alacağı gibi, Covid-19 için yapacakları bağışları vergiden düşebilecek.”

1000
icon
Gokcen Ali 1 Nisan 2020 18:27

Allah bildiği gibi yapsın.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ